Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

19.06.24photo 2022 03 16 09.44.26 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

ВЛАДА НАМАГАЄТЬСЯ ЗАБОРОНИТИ «НАШ КРАЙ»

СВОЮ ПРАВОТУ ВІДСТОЮВАТИМЕМО У ВЕРХОВНОМУ СУДІ!

НАШ КРАЙ – проукраїнська політична сила

«Рускій солдат! Иди на х..!» – ось офіційна позиція партії, яка звучить з 24 лютого 2022 року

19 червня суд першої інстанції виніс рішення про заборону партії «НАШ КРАЙ»

З дня заснування і до сьогодні партія «НАШ КРАЙ» була та залишається проукраїнською, патріотичною політичною силою. Звинувачення на адресу партії з вимогою її заборони через нібито проросійську та антидержавницьку позиції, безпідставні та незаконні. І за духом, і за буквою закону. «НАШ КРАЙ» вбачає в діях влади спробу зачистки електорального поля України.

Незважаючи на спроби заборонити «НАШ КРАЙ», партія відстоюватиме свою правоту у Верховному суді.

 

«НАШ КРАЙ» – ПОСЛІДОВНО ВІДСТОЮЄ ПРОУКРАЇНСЬКІ ПОЗИЦІЇ

Хоча партію намагаються звинуватити у проросійській позиції.

По-перше. З моменту заснування партії у 2014 році всі офіційні джерела відображають послідовну проукраїнську позицію партії «НАШ КРАЙ». У цьому легко пересвідчитись проаналізувавши офіційну програму партії, передвиборчі програми партії, офіційний сайт і сторінки партії у соціальних мережах, заяви і коментарі співголів партії (за Статутом, лише співголови можуть виступати із заявами від імені партії), матеріали більше ста (!) випусків офіційного друкованого видання «Газета НАШ КРАЙ» тощо.

Так, у офіційній програмі  задекларовано цілі партії – мир і єдність країни, її відродження, розвиток та стабільність.  Також, серед стратегічних пріоритетів партії містяться:

– Відстоювання суверенітету держави, незалежності й цілісності України, майбутнє якої повинен вирішувати український народ.

– Україна переживає часи тяжких випробувань. На нашій території ідуть воєнні дії. Людське життя, яке є найвищою цінністю, як ніколи потребує захисту з боку держави, а для цього потрібна професійна армія. Тому мирне життя України повинна охороняти сучасна професійна армія.

Мінюст не надає жодного факту протиправних заяв чи дій безпосередньо партії або її керівників.

 

По-друге. Послідовну проукраїнську позицію партії «НАШ КРАЙ» публічно засвідчено у низці офіційних заяв партії напередодні та з початком повномасштабної агресії рф проти України, які містяться на офіційному інтернет сайті партії та Фейсбук сторінці.

19 лютого 2022 р. було опубліковано заяву, в якій «НАШ КРАЙ» засуджує агресивні дії Російської Федерації на українському Донбасі». У цій заяві Партія засудила агресивну поведінку рф та підконтрольних їй формувань ОРДЛО, а також закликала до єднання український народ та політиків. Разом з тим, було оголошено мораторій на критику дій Президента – Верховного Головнокомандуючого Збройних сил України, поки ситуація не буде вирішена.

11 223x300 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

12 272x300 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

23 лютого 2022 року партія оприлюднила заяву, в якій «НАШ КРАЙ» підтримує дії української влади, спрямовані на консолідацію усіх політичних сил країни». У ній наголошувалося: «Усі обранці партії підтримують заклик Президента України до об’єднання та консолідації зусиль усіх політичних партій. Як партія, серед головних пріоритетів якої завжди були і будуть суверенітет та цілісність України, мир та сталий економічний розвиток задля процвітання українських громадян, ми підтримуємо рішення та дії нашого Головнокомандуючого, спрямовані на відновлення миру на нашій землі».

13 297x300 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

14 281x300 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

27 лютого 2022 року оприлюднено заяву «Зброєю чи людяністю: Боронити Україну – святий обов’язок кожного з нас, – «НАШ КРАЙ», в якій партія закликала «кожного українця встати на захист своєї землі».

15 300x253 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

16 172x300 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

01 березня 2022 року на офіційній сторінці партії у мережі Фейсбук розміщено банер, який чітко вказує на позицію партії «НАШ КРАЙ» щодо агресії рф проти України: «РУССКИЙ СОЛДАТ –ИДИ НАХ/Й! ЭТО НАШ КРАЙ». Викликає подив, як Мінюст наважився такі повідомлення вважати «запереченням збройної агресії Російської Федерації проти України».

 

18 300x170 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

 

14 березня 2022 року оприлюднено заяву «Захист України – справа рук кожного українця» із закликом до всіх чинити масовий опір російським окупантам.

19 300x272 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

20 161x300 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

16 березня 2022 року партія виходить з публічної заявою, в якій зокрема закликала всіх однопартійців, які опинилися на тимчасово окупованих територіях, чинити опір до останнього.

21 300x298 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

22 193x300 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

Окрім того, у середині 2022 року «НАШ КРАЙ»  фактично припинив будь-яку публічну активність через те, що більшість членів партії зосередилась на волонтерській діяльності та службі в ЗСУ.

 

СТАНОМ НА ГРУДЕНЬ 2022 РОКУ 66 ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД ВІД «НАШОГО КРАЮ» ТА 920 ЧЛЕНІВ ПАРТІЇ ВСТУПИЛИ У ЗСУ

Партію звинувачують у наявності в її лавах колаборантів.

По-перше. Колаборанти і зрадники є в багатьох партіях. Зокрема загальновідомий факт колабораційної діяльності народного депутата України від партії «Слуга Народу» Ковальова О.І.

По-друге. Претензії Мінюсту стосувалися 10 осіб, 7 з яких не є членами «Нашого краю». Більше того, «НАШ КРАЙ» налічує понад 10 тисяч членів та близько 1700 депутатів місцевих рад. І це не може свідчити про те, що політична партія або її окремі місцеві організації підтримують таку їх діяльність або поділяють їх точку зору на ситуацію, що склалася у зв’язку з військовою агресією рф проти України.

Міністерство юстиції України саме додає до позову лист Офісу Генерального прокурора, в якому чітко зафіксовано що стосовно керівників політичної партії «НАШ КРАЙ» (фактично повного складу центральних керівних органів Партії: Співголів партії, Політичної ради та Центрально виконавчого комітету) відсутні кримінальний провадження на підтвердження фактів їх діяльності, спрямованої на завдання шкоди державній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України. Тобто Мінюст сам підтверджує, що жодних претензій до офіційних керівників партії не існує.

По-третє. Багато членів партії добровільно вступили до лав Сил оборони України. Так у грудні 2022 року рух «Чесно» збирав інформацію про кількість депутатів та активістів партії, які служать ЗСУ. Відповідно до зібраної і офіційно надісланої Руху «Чесно» інформації 18 грудня 2022 року вступили у ЗСУ 66 депутатів місцевих рад від «НАШОГО КРАЮ» та 920 членів партії.

Мінюст, розуміючи безпідставність своїх претензій, закидає відсутність засудження з боку керівників або інших членів партії колаборантів. Начебто «за мовчазної згоди партії її окремими діячами проводилась і проводиться антиукраїнська діяльність».

Хоча партія завжди реагувала на факти протиправних дій її членів як тільки, дізнавалась про такі факти.

Щодо херсонських колаборантів. Починаючи з 2019 року Сальдо В.В. не мав жодного відношення до «НАШОГО КРАЮ». На виборах 2020 року Сальдо взагалі був висуванцем від ОПЗЖ. А членство Булюка В.В. у партії припинено ще 14 липня 2021 року. Разом з тим, як тільки партія дізналася зі ЗМІ про антиукраїнську діяльність Булюка В.В. у травні 2022 року одразу було прийнято рішення про початок процедури відкликання Булюка з депутатів Херсонської обласної ради.

25 300x261 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

27 179x300 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

2 квітня 2022 року співголова партії «НАШ КРАЙ», народний депутат Сергій Шахов публічно звернувся до ГПУ щодо порушення справи проти мера Рубіжного Хортіва.

29 256x300 - Заява політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо безпідставних звинувачень і спроб ліквідації політичної сили

Діяльність поодиноких депутатів від партії «НАШ КРАЙ» лише в декількох окупованих регіонах України не може свідчити про будь-яку систематичність антиконституційної діяльності партії. Особливо, якщо у порівнянні із загальною проукраїнською позицією тисяч депутатів місцевих рад від «НАШОГО КРАЮ» та сотень членів партії, які проходять службу в ЗСУ. Таким чином, Мінюст за надуманими підставами видає окремі поодинокі епізоди діяльності кількох депутатів за систематичну антиконституційну діяльність політичної партії «НАШ КРАЙ».

 

 «НАШ КРАЙ» у своїй діяльності відстоювала виключно проукраїнські позиції. Будь-які звинувачення її в антиукраїнській діяльності – безпідставні, а спроби заборонити партію – незаконні.

 

Тому, незважаючи на спроби заборонити «НАШ КРАЙ», партія відстоюватиме свою правоту у Верховному суді.