Передвиборна програма політичної партії

«Наш край»

«12 кроків для розвитку рідного краю»

Україна — це держава волелюбних, вольових, талановитих, підприємливих, освічених, справедливих та закоханих у свій край людей.

«Наш край» — сила господарників та професіоналів, які об’єдналися, щоб дати кожній громаді сталий розвиток, розвинену мережу медичних та освітніх закладів, чисте довкілля, інфраструктуру для активного розвитку підприємництва, надійний захист та комфорт. Саме завдяки розвитку громад ми досягнемо розквіту всієї держави!

Інвестиції в економіку мають починатися з інвестицій в людину, в її якість життя.

Наша діяльність спрямована на розбудову сильної держави, з професійною державною владою, розвинутим місцевим самоврядуванням, з сильною економікою, з гарантіями розвитку для чесного бізнесу, з прогнозованими правилами гри для інвесторів, з гарантіями нормального, безпечного життя для громадян, з умовами гармонійного, безконфліктного співіснування різних регіонів та культур в єдиній країні.

«Наш край» — це партія, яка у своїй діяльності керується інтересами та правами кожного українця, розуміє, як вирішити місцеві проблеми, та бере на себе персональну і командну відповідальність за розвиток кожного краю.

Гарантом повноцінної самореалізації людини є виховання її в сімейних та християнських традиціях, якісна та повсюдна освіта, доступна та ефективна медицина, конкурентна та перспективна професія, надійний та справедливий соціальний захист

Тому партія «Наш край» пропонує 12 важливих кроків розвитку кожного краю, якими ми досягнемо розвитку та благополуччя рідного краю.

Україна починається з рідного краю!

 

1. Самодостатній рідний край

Повноваження, фінансовий ресурс, права та обов’язки, спроможність, самодостатність, самоуправління та самоврядування, незалежність у рішеннях, децентралізація, сильна громада.

 

Наш край буде самодостатнім — завдяки місцевому самоврядуванню громади отримають необхідні автономні повноваження, підкріплені адекватними фінансовими ресурсами.

 

Децентралізація покликана прискорити розвиток кожної громади та держави у цілому. Громада — головна одиниця територіальної розбудови держави. До управління громадами мають бути залучені найкращі господарники та професіонали із досвідом ефективної роботи.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

2. Справедливий рідний край

Мир для України, справедливість та безпека для кожного, боротьба з корупцією, муніципальна поліція, «шерифи», інфраструктура безпеки.

 

Наш край буде справедливим, мирним, безпечним та захищеним.

 

Задля процвітання нинішнього та майбутнього поколінь усім українцям потрібні справедливі влада, тарифи та зарплати, їм потрібні мир та безпека — від кордону до кожної вулиці. Ми маємо боротися з корупцією та зловживаннями чиновників, посилювати безпеку людей та наводити лад там, де ми живемо.

 

Ресурси децентралізації мають працювати не для корупції, а на службу людям.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

3. Здоровий рідний край

Охорона здоров’я, ФАПи, медреформа для людей, а не для чиновників, підтримка медиків місцевою владою, спорт, індивідуальне піклування про здоров’я, громади в умовах карантину.

 

Наш край буде піклуватися про здоров’я кожного, завдяки децентралізації громади отримають якісну та повсюдно доступну медицину.

 

Covid-19 продемонстрував повну неспроможність вітчизняної медицини боротися із такими масштабними епідеміями. Система охорони здоров’я покликана забезпечити надання якісних медичних послуг жителям громади. Ключові завдання системи охорони здоров’я у громаді — доступність, якість, терміновість. Ми будемо надавати найкращі соціальні умови для залучення в громади кваліфікованих медиків. Ми будемо ініціювати обласні спеціалізовані медичні програми, у тому числі із залученням благодійних фондів.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

4. Турботливий рідний край

Соціальна допомога, піклування про незахищених, не допустити ліквідацію пільг для «чорнобильців», учасників бойових дій тощо.

 

Місцеве самоврядування має зупинити демонтаж залишків соціальної держави.

 

Наш край буде турбуватися про тих, хто потребує допомоги, піклуватися про незахищених, захищати слабких.

 

Місцева влада має знати особисто кожного незахищеного громадянина, особливо ветеранів, пенсіонерів та людей із інвалідністю. Погіршення економічної ситуації у країні призвело до ускладнення матеріального стану громадян, передусім соціально незахищених. Саме у важкі часи влада має приділяти якнайбільшу увагу та максимально допомагати незахищеним.

Ми не дамо вимирати селам та занепадати містам. Ми не допустимо скорочення чи затримку зарплати бюджетникам.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

5. Перспективний рідний край

Інвестиції, довгострокові плани розвитку, розвиток промисловості, робочі місця, свобода підприємництва, перспективні професії, якісні дороги та інші комунікації.

 

Наш край буде перспективним для розвитку промисловості, надходження інвестицій, створення та діяльності конкурентних високооплачуваних професій.

 

Пріоритетом має стати локалізація виробництва – надання преференцій продукції, якомога більша частка якої вироблена в Україні. Розвиток науки з орієнтуванням на практичну реалізацію її здобутків у виробництві.

 

Інвестиції мають бути залучені у реальний сектор економіки, насамперед в енергетичну галузь та машинобудування.

 

Розвиток промисловості та сприяння створенню робочих місць — це запорука довгострокового розвитку нашого краю! Заробітчани матимуть причину, щоб не їхати за кордон. Підготовка необхідної інфраструктури сприятиме залученню інвестицій, навчання перспективним професіям — створенню нових, конкурентних, високооплачуваних робочих місць. Усе це закладе основи збільшення місцевого бюджету та підвищення добробуту жителів нашого краю.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

6. Освічений рідний край

Безкоштовна та повсюдна освіта, навчальні заклади у громадах, курси нових професій, бібліотеки, доступний інтернет для самоосвіти, навчання в умовах карантину.

 

Наш край буде освіченим, завдяки розумному та системному підходу до освіти громада буде впевнено крокувати у майбутнє.

 

Освічена молодь є запорукою економічного та культурного розвитку громади. Освіта має бути безкоштовною, повсюдною та доступною для всіх громадян. Напрями підготовки спеціалістів мають відповідати ринку праці майбутнього та запиту сьогодення. Належить повноцінно укомплектувати заклади освіти для навчання в умовах карантину. Кількість шкіл та інших закладів освіти має збільшуватися, а не зменшуватися.

 

Хто економить на школах, буде утримувати тюрми.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

7. Екологічний рідний край

Якість води, повітря, харчів, продуктів, матеріалів та продукції, захист дикої природи, безпечна робота підприємств, сортування та переробка сміття, енергоефективність.

 

Наш край буде піклуватися про покращення екології, від стану якої залежить безпека та якість життя нашого та майбутніх поколінь. Сталий розвиток громади — основа її довгострокового добробуту.

 

Екологічна ситуація в громаді напряму визначає її економічний, демографічний, соціальний та культурний стан розвитку на довгі роки. Необхідно дбати про екологію сьогодні, щоб зберегти наш край завтра. Вирішення проблеми побутових та промислових відходів, забезпечення якості води, повітря і продукції, екологічна енергоефективність — наші пріоритети у захисті екології громади.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

8. Комфортний рідний край

Благоустрій, транспорт, зручна та доступна інфраструктура, зручне районування міст та сіл.

 

Наш край буде комфортним та зручним місцем для проживання, туризму та залучення професіоналів.

 

Наш край буде комфортним, затишним та охайним! Благоустрій території, інфраструктура та транспортні комунікації є показниками комфортності проживання на території громади. Сучасні інфраструктурні проєкти сприятимуть підвищенню комфорту у громадах, задоволенню жителів рівнем життя, а також стимулюватимуть економічну активність.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

9. Аграрний рідний край

Сприяння держави розвитку агропромисловості, прозорий ринок землі, інфраструктура для аграріїв, підтримка фермерських господарств, ощадливе ставлення до аграрних ресурсів.

 

Наш край буде підтримувати розвиток аграрного сектору, який є основою сталого зростання економіки, розвитку села та сільських територій, гарантією ощадливого користування земельними ресурсами.

 

Розвиток та збереження сіл напряму залежить від розвитку аграрного ринку та промисловості, ощадливого ставлення до землі та водних ресурсів. Село є основою розвитку держави та її економіки.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

10. Відкритий рідний край

Доступ до даних органів влади, відкритість процедур, електронне управління, відповідальна місцева влада, звітність депутатів.

 

Наш край буде відкритим та відповідальним, щоб громадяни ефективно контролювали роботу влади.

 

Загальний доступ громадян до бюджетів, офіційних документів та процедур — це запорука ефективної роботи громади, а також надійний антикорупційний запобіжник. Регулярний звіт про результати роботи влади покращить довіру до неї громадян, зробить продуктивним зворотній зв’язок та примусить чиновника служити людям, а не навпаки.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

11. Духовний рідний край

Захист християнських цінностей та цінностей традиційної сім’ї, свобода віросповідання.

 

Наш край буде зростати завдяки духовному відродженню українського суспільства на засадах цінностей традиційної сім’ї та християнства, забезпечення свободи віросповідання.

 

Україна — багатоконфесійна нація, яка піклується про право духовного розвитку кожної особистості. Конфесійна толерантність є необхідною складовою нашої національної єдності. Ми ставимося з однаковою прихильністю до всіх конфесій, якщо вони не дотримуються антиукраїнської позиції.

 

Ми відстоюємо традиційні сімейні цінності та виступаємо проти пропаганди гомосексуалізму і одностатевих шлюбів. Водночас ми розуміємо, що жодна людина не може бути позбавлена будь-яких громадянських прав за ознаками віри, раси, національності, сексуальної орієнтації тощо.

 

Розвиток держави та суспільства на підвалинах суспільно-національної моралі та християнських цінностей: піднесення на державний рівень визначної ролі суспільної моралі, традицій та духовних надбань.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

12. Культурний рідний край

Розвиток мережі закладів культури, підтримка місцевих творчих колективів, збереження місцевого творчого надбання, розвиток музеїв.

 

Наш край буде оберігати свої культурні надбання і сприяти розвитку культури та її поширенню.

 

Кожна громада є осередком унікальної культури. Історія громади відображена в архітектурних пам’ятках, фольклорі та декоративному мистецтві. Необхідно оберігати, досліджувати, поширювати та сприяти розвиткові культурних надбань громади. Належить забезпечити підтримку етнографічних експедицій та досліджень задля вивчення історії громади та її культури, щоб якнайповніше передати їх нашим нащадкам.

 

Ми будемо відстоювати та контролювати:

 

Ми йдемо на вибори, щоб захистити і розвинути наші громади, забезпечити високі стандарти життя для простих людей. Ми живемо і працюємо поруч з людьми. Ми знаємо, які проблеми хвилюють кожного громадянина. Ми знаємо, як ці проблеми вирішувати – і ми вміємо їх вирішувати.

 

Настав час розвитку. В наших громадах буде зручно і затишно усім і кожному – в цьому ми вбачаємо свій головний обов’язок. Разом ми змінимо життя України на краще!