ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ
«НАШ КРАЙ»

10 КРОКІВ ДЛЯ РОЗВИТКУ РІДНОГО КРАЮ

 

  1. САМОСТІЙНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Розвиток місцевого самоврядування – передача повноважень, ресурсів та відповідальності на місця.

Децентралізація влади дозволить значно прискорити розвиток громад і країни в цілому. Громади мають стати головним елементом в конструкції, на якій базується держава. Розвиток місцевого самоврядування має відбуватися у чіткій відповідності з Європейською хартією місцевого самоврядування та «12 європейськими принципами належного врядування». До управління громадами мають бути залучені найкращі управлінці-господарники з досвідом ефективного господарювання.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

  1. ВІДКРИТИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Відкрита, прозора і відповідальна місцева влада – доступність, звітування та дієвий механізм відкликання депутатів, відкриті бюджет та генплан, зручні центри надання адміністративних послуг

Влада має змінити своє ставлення до громадян: чиновник має служити людям, а не навпаки! Саме місцева влада своєю професійною та відповідальною роботою має продемонструвати «Центру» як треба працювати на благо людей.

Депутати  – слуги народу, обрані громадянами для служіння громаді і можуть бути відкликані громадянами. Вони мають бути доступними не тільки під час виборів, а й після них, регулярно звітуватися перед виборцями про свою роботу

Ми будемо відстоювати і контролювати:

  1. ЧЕСНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Антикорупція – жорсткий контроль і покарання, максимальна відкритість інформації, система електронного управління громадою, зменшення кількості контактів «громадянин-чиновник».

Корупція – це наслідок політичного хаосу, безгосподарності та непрофесіоналізму. Нашому краю потрібні професійні управлінці, які розуміються на комунальному господарстві та зможуть стати на заваді нецільового розподілу коштів на ці потреби. Кожен чиновник має знати, що за використання владних повноважень з метою особистого збагачення обов’язково прийде покарання. Для мінімізації проявів корупції необхідна мінімізація прямого контакту між громадянами та чиновниками

Ми будемо відстоювати і контролювати:

  1. НЕБАЙДУЖИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Соціальна допомога – надання адресної допомоги незахищеним, монетизація пільг.

Місцева влада має знати у обличчя всіх незахищених громадян, особливо ветеранів, пенсіонерів та інвалідів. Погіршення економічної ситуації у країні призвело до ускладнення матеріального стану громадян, в першу чергу соціально незахищених. Будь-яка криза найбільше вдаряє по соціально незахищених верствах населення. Саме у такі важкі часи влада має приділяти найбільшу увагу та максимально допомагати незахищеним.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

  1. КОМФОРТНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Комфортність проживання – муніципальне господарство, благоустрій, транспорт, інфраструктура.

Настав час відродження місцевих громад! Час вкладати гроші у наші села, міста, райони і області. Необхідно розпочати широкомасштабні інфраструктурні проекти у всіх сферах муніципального господарства. Такі проекти сприятимуть підвищенню рівня комфорту проживання у громадах та задоволенню громадян рівнем життя, а також стимулюватимуть економічну активність.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

  1. ПРАЦЬОВИТИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Розвиток промисловості та робочі місця – модернізація промислових підприємств, створення умов для залучення інвесторів, місцеві податки, нові робочі місця з конкурентною заробітною платою.

Настав час відродження промисловості! Залучення інвесторів, модернізація старих та будівництво нових промислових підприємств – головні завдання влади у економічній політиці. Саме так можна відродити промисловий потенціал нашого краю та створити робочі місця.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

  1. РОЗВИНУТИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Якісні дороги – спільні проекти співфінансування держава–громада, контроль за якістю виконання ремонтних робіт та експлуатацією доріг.

Дороги – це наші транспортні артерії. Настав час розпочати широкомасштабну програму оновлення українських доріг. Розвиток доріг є запорукою економічного розвитку. Громада має контролювати якість ремонту та експлуатації доріг.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

  1. ЗАТИШНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Справедливі тарифи, енергоефективність та енергозбереження – контроль монополістів, субсидії та допомога малозабезпеченим, облік енергоносіїв та енергоефективність, програми з термомодернізації та енергозбереження.

Облік та розумне використання енергоресурсів є запорукою встановлення справедливих тарифів. Необхідно, нарешті, перейти від опалення вулиць до опалення приміщень. Не секрет, що втрати води, газу і тепла оплачує кінцевий споживач, адже компенсацію втрат закладено у тарифі.

Необхідно забезпечити контроль над формуванням тарифів на послуги монополістів-постачальників комунальних послуг. Тарифи мають бути економічно обґрунтованими, а послуги належної якості. Частину тарифів треба переглянути у бік зменшення. Усі малозабезпечені мають отримувати субсидії та допомогу для компенсації  високої вартості комунальних послуг.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

  1. ЗДОРОВИЙ ТА РОЗУМНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Якісні медицина та освіта – достойна оплата праці медиків та вчителів, якісна сімейна медицина та доступна освіта, профілактика та медичне страхування (лікарняна каса).

Наша мета – здорові й освічені люди. Наше спільне завдання – створення системи профілактики і раннього виявлення хвороб та запровадження нових стандартів освіти. Наближені до людей сімейні лікарі та пропагування здорового способу життя допоможуть підтримувати здоров’я громадян на належному рівні. Медики та вчителі мають отримувати достойну оплату своєї суспільно важливої  праці.

Ми вважаємо, що усі попередні спроби реформування системи освіти та охорони здоров’я призвели до банального закриття шкіл та лікарень. Ми стоїмо на позиції розумного реформування, де головними критеріями є якість та доступність послуг, а не економія коштів за рахунок закриття медичних та освітніх установ.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

  1. ЗАХИЩЕНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Безпека громадян – порядок на вулицях.

Виклики сьогодення та погіршення економічного стану громадян призводять до ускладнення криміногенної ситуації. Ми мусимо об’єднати зусилля для протидії криміналізації суспільства і забезпечення безпечного середовища.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

Ми йдемо на вибори, щоб захистити і розвинути наші громади, забезпечити високі стандарти життя для простих людей. Ми живимо і працюємо поруч з людьми. Ми знаємо, які проблеми хвилюють кожного громадянина. Ми знаємо, як ці проблеми вирішувати – і ми вміємо їх вирішувати.

Настав час розвитку. В нашій громаді буде зручно і затишно усім і кожному – в цьому ми вбачаємо свій головний обов’язок. Разом ми змінимо життя нашого краю на краще!

УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З РІДНОГО КРАЮ!