Володимир Сальдо вимагає відновити і завершити будівництво автомобільного мосту між мікрорайонами «Таврійський-ХБК»

25.07.17

Депутат Херсонської міськради від партії «Наш край» Володимир Сальдо вимагає відновити і завершити будівництво автомобільного мосту між мікрорайонами «Таврійський-ХБК». На думку депутата, в іншому випадку Херсону загрожує транспортний колапс.

“У минулому році міська влада хвалилася, що у нас в бюджеті 150 мільйонів вільних залишків. Але це ті гроші, які були, але залишилися невикористаними. На них нічого не побудували і не відремонтували, не купили обладнання в лікарні, не виплатили матеріальну допомогу людям, які на неї сподівалися. Зараз знову є 65 мільйонів, вже за перше півріччя”, – заявив Сальдо.

Він зазначив, що кошти також можуть залишитися неосвоєними, тому їх слід сконцентрувати на рішення будь-яких загальноміських проблем.

«Є питання, які цікавлять всіх херсонців. Це мостоперехід, наприклад. Ось на це і треба направляти кошти. А то, що їх не могли використати – це приклад безгосподарності», – пояснив Сальдо.

Для вирішення загальноміської проблеми, Володимир Сальдо вніс на розгляд депутатського корпусу проект рішення про створення тимчасової контрольної комісії з питань будівництва автомобільного моста між мікрорайонами «ХБК» і «Таврійський». Проект рішення був включений в попередній порядок денний сесії міської ради.

Комісія, яку запропонував створити Сальдо, буде не тільки стежити за правильністю використання бюджетних коштів і контролювати якість виконання будівельних робіт, а й з метою якомога будівництва.

Як відомо, згідно з проектом будівництва, загальна протяжність дорожнього полотна становить 2 тис. м, пропускна здатність – 2 тис. одиниць транспорту на годину. Мостовий перехід повинен забезпечити трирядний рух транспорту по кожному напрямку з шириною смуги руху 3,75 м.

Цей міст через залізничні колії з одного мікрорайону міста в інший був передбачений Генеральним планом розвитку Херсона в 1986 році. Проектування розпочато в 1989 році, проте роботи були припинені.

Питання будівництва мостового переходу знову було розглянуто в 2002 році під час поновлення Генерального плану Херсона і передбачено Генеральним планом Херсона, затвердженим у 2003 році.

Його будівництво розпочалося 15 червня 2012 року. Вартість якого без урахування перенесення інженерних мереж становила 164 млн грн.

Однак з того часу мостоперехід подорожчав. 28 листопада 2012 року уряд України затвердив проект і титул будівництва цього шляхопроводу в Херсоні загальною кошторисною вартістю 211,778 млн грн. Вартість будівельно-монтажних робіт, згідно з кошторисом проекту в цінах на 8 серпня 2012, становило 169,2 млн грн, обладнання – 30 тис грн, інші витрати – 42,5 млн грн. Фінансування будівництва повинно було здійснюватися за рахунок державного і місцевого бюджетів.

На жовтень 2013 року на будівництві моста вже було освоєно майже 30 млн грн.

У жовтні 2013 року урядом прийнято рішення щодо фінансування будівництва мостопереходу «Таврійський-ХБК» в Херсоні за програмою «50х50», де 50% коштів має бути виділено з державного бюджету, а 50 – з місцевого.

Після чого будівництво мостопереходу припинилося, а ситуація з транспортною розв’язкою в місті тільки посилилася.