Володимир Сальдо, Херсонщина: Місцева влада повинна дбайливо розпоряджатися власними ресурсами

18.09.15

Лідер Херсонської міської партійної організації «НАШОГО КРАЮ» Володимир Сальдо розповів про ситуацію в Херсоні та плани партії щодо розвитку міста.

Чим ваша партія відрізняється від інших?

Тим, що ми знаємо, які першочергові завдання наразі стоять перед громадою, і розуміємо, як їх вирішувати. Ми – практики, господарники, які вже на ділі показали значущі результати.

Чи планує «НАШ КРАЙ» побачити у Херсонській області своїх мерів?

Так, звісно. Але на Херсонщині не так багато міст – основне навантаження лягає на обласний центр. А у всіх маленьких містах на посаду мера претендують самовисуванці, закон це дозволяє, але там йдуть наші люди. Офіційно поки що можу заявити, що наш кандидат балотується в Цурюпинську.

Хто очолює список кандидатів у Херсоні?

Список кандидатів до міської ради очолю я, Володимир Сальдо. Херсонці чудово мене знають – тричі вони довіряли мені і обирали на посаду міського голови. Думаю, мені багато чого вдалося зробити, але ще більше потрібно зробити в майбутньому. Тому що процес розвитку і вдосконалення – він же нескінченний. У мене є достатньо досвіду і знань, що дає мені підстави стверджувати: професіоналізм, помножений на бажання людей, дасть більше позитивних результатів, необхідних містянам.

У чому потрібно діяти спрямовано? Місто – це середовище проживання великої родини, міської громади. Відповідно, що більше її комфорт, то краще всім, хто живе в цьому середовищі. Виходячи з цього і будується вся робота.

Далі. Багато політиків заявляють про необхідність зниження комунальних тарифів. Але як це зробити, ніхто не говорить. Я знаю, як це робити. Потрібно знижувати собівартість послуг, тобто знижувати витрати. У випадку з енергоносіями шлях один: продовжувати реалізовувати програми енергоефективності.

Слід розуміти, що в умовах децентралізації, шляхом якої сьогодні йде Україна, можливості місцевих рад збільшаться. Найперше, що повинна навчитися робити місцева влада, – це дбайливо розпоряджатися власними ресурсами.

Я планую створити у місті патронажну службу для старшого покоління, пенсіонерів. Бо держава і великі пенсійні фонди забезпечують лише послуги з оформлення та консультування, а ось увага до пенсіонерам, відгуки на їхні щоденні потреби потрібно забезпечувати на місці. Це ми і будемо робити.

Ця патронажна служба буде тільки у місті чи і в області також?

Вона працюватиме і на міському, і на обласному рівнях. Обов’язково. Я погоджуюсь з тими, хто говорить про дороги, пасажирський транспорт тощо. Але головний пріоритет, про який усі чомусь воліють мовчати, – це сім’я. Все, що пов’язано з допомогою кожній родині – духовною, психологічною, моральною та консультаційною. Це ми також плануємо зробити через сімейні центри.

Кризові центри?

Не зовсім. Кризові – це коли погано, але людям потрібні соціальні зв’язки і коли добре. Центри приділятимуть увагу кожній родині.

Яким чином ви збираєтеся це робити?

За рахунок можливостей міста – я вважаю, що це будуть правильні витрати, – створення служб соціальної підтримки сім’ям. Ми підготуємо фахівців – цьому потрібно вчитися, – які зможуть спілкуватися з різними людьми і знаходити з ними контакт незалежно від їх стану. Люди, які звертаються за підтримкою, повинні відчувати, що їх як мінімум почули. Коли суспільство розвивається шляхом індивідуалізації, нам дуже не вистачає людського спілкування, прямих комунікацій. На цьому тлі й виникають різні секти, клуби, де людей обманюють, оббирають і втягують у дуже неприємні історії.

Ми створимо таку комунальну соціальну службу, вона контролюватиметься міською громадою й надаватиме пряму допомогу.

Як виникла така ініціатива і на базі чого створюватимуться такі служби?

Це будуть спеціально створені міські служби. Щось подібне у місті вже існувало. Державна служба соціальної підтримки працювала з 2009 по 2010 рік. Потім її було скасована – у держави не вистачало грошей. Зараз потрібно створити це на місцевому рівні, для міської громади.

Поділіться своєю думкою з приводу енергозбереження. Населення часто просто не знає про існування відповідних програм. Чи не боїтеся зіткнутися з нерозумінням?

Процес формування інституту жителів багатоквартирних будинків тільки на початку шляху. Коли я працював мером, ми приділяли багато уваги створенню об’єднань мешканців – це полегшує контакт між мешканцями багатоквартирних будинків та організаціями, що їх обслуговують, міською владою. На жаль, інститут таких об’єднань ще далеко недосконалий. У багатьох будинках створити такі об’єднання неможливо. Щоб обійти цю проблему, ми готуватимемо управляючих. Часто люди не об’єднуються, бо не бачать людини, готової взяти на себе керування. Ось саме таких фахівців і готуватиме місто.

Крім того, потрібно створювати систему якісного інформування населення про можливості: про утеплення, програми енергозбереження тощо. Усім цим можна користуватися вже сьогодні, але люди не знають як.

Повернемося до політичного процесу. Скільки місць ви плануєте взяти у місцевій раді?

Що більше, то краще. Говорити про свій результат до початку змагань, як у спорті – неправильно.