Топменеджери державних підприємств не можуть отримувати зарплати у сто та більше разів за звичайних працівників, – «Наш край»

29.01.21

Встановити обмеження на зарплати топменеджерів державних підприємств вимагає від влади партія «Наш край». Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, топменеджери звичайних підприємств не можуть отримувати зарплати у сто разів більше за звичайних працівників.

«На низці державних підприємств, які є збитковими та де заробітна плата звичайного працівника не дотягує до середньої по країні, для топкерівництва встановлені надвисокі заробітні плати», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він нагадав про високі зарплати керівників «Укрпошти» та «Укрзалізниці».

«Сьогодні зарплата генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського понад 10 млн гривень на рік, що є 123 рази більше звичайного листоноші і в 1,2 рази більше зарплати свого американського колеги. Голова «Укрзалізниці» Володимир Жмак отримує 625 тис. гривень на місяць, а це майже 54 рази більше середньої зарплати робітника на підприємстві. Також надвисокі зарплати отримують і члени наглядової ради «Укрзалізниці», – сказав Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» зазначив, що минулого року уряд скасував обмеження на зарплати чиновників держпідприємств.

«У жовтні 2020 року, у розпал фінансової кризи викликаної наслідками коронавірусу, уряд скасував своє попереднє розпорядження, за яким місячна винагорода і заробітна плата керівникам та членам наглядових рад підприємств державного сектору визначається у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати», – повідомив Олександр Мазурчак.

«Наш край», наголосив він, вважає неприпустимим виплату надвисоких зарплат керівникам і членам наглядових рад збиткових державних підприємств, особливо на тлі низьких зарплат звичайних працівників.

«Ми виступаємо за обмеження зарплат топменеджерів на державних підприємствах, перерозподіл зарплатного фонду та підвищення зарплат для рядових працівників державного сектору», – підсумував Олександр Мазурчак.