Наталія Срібняк, Сумщина: Потрібно налагодити насправді ефективну роботу на користь громадян

10.10.15

Кандидат у депутати від політичної партії «НАШ КРАЙ» за округом №7 Наталія Срібняк розповідає про те, чи вдається міськводоканалу – комунальному підприємству Сумської міської ради – належно обслуговувати близько 269 тисяч мешканців міста.

Як саме зараз працює приймальня «Міськводоканалу»?

Завітавши до установи КП «Міськводоканал» в часи пік – дні, коли спливає термін подання даних за лічильниками (зазвичай це середина місяця), можна побачити вражаючу чергу, наче колись давно за чимось дефіцитним. У черзі – люди різного віку, переважно пенсійного. Ставши в таку чергу в першій половині дня, розумієш, що можеш простояти в ній до в ечора, але так і не вирішити своє термінове питання. А питання у громадян всі термінові і здебільшого стосуються неправильного нарахування коштів за показаннями лічильників, адже такі «помилки» загрожують вилитись у досить значні суми й підірвати сімейний бюджет.

У відділі обслуговування громадян (кабінет №4) працює всього лише два оператори, які мають доступ до комп’ютера і, відповідно, можуть знаходити потрібну інформацію.

Прошу замислитися – два працівники «з комп’ютером» на все місто в 269 тисяч мешканців! Далі – більше. «Я хочу відмовитися від лічильників», – чую, як звертається пані похилого віку до одного з двох операторів, тримаючись при цьому за серце. «Бо мені моє життя і здоров’я, яке я втрачаю в цих нескінченних чергах, розбираючись з показаннями лічильників та нарахуваннями, дорожче за ту економію, яку я отримаю, використовуючи лічильники», – додає вона.

Атмосфера в кабінеті та в черзі перед ним – гнітюча, напружена, знервована. Оце такий сервіс «по-сумськи» в комунальному підприємстві «Міськводоканал» – застаріла комп’ютерна техніка й два працівники на весь обласний центр!? І так із місяця в місяць. Нічого не змінюється на краще.

Яким ви бачите вирішення проблеми?

Питання до міської влади – невже, зважаючи на ті прибутки, які отримує підприємство щомісяця, неможливо налагодити справді ефективну роботу з обслуговування громадян, створити якісний, сучасний сервіс, закупивши якісну техніку та розширивши штат операторів?

З таких от дрібниць, з точки зору влади, як якість обслуговування громадян, і складається наше щоденне життя, в якому добиватися істини зовсім нелегко. Дуже прикро, що сучасний сервіс для простих громадян, споживачів послуг у наш час швидких змін, новаторських впроваджень, анонсованих владою, є чимось недосяжним чи нереальним.

Так бути не повинно. Тому команда політичної партії «НАШ КРАЙ» бачить вирішення проблеми у декількох зовсім нескладних рішеннях:

  • оснащення робочих місць операторів комунального підприємства сучасною комп’ютерною технікою;
  • розширення штату працівників, які обслуговують населення до рівня, аби громадянин не перебував у черзі годину, а всі його питання вирішувалися швидко й оперативно впродовж 15–20 хвилин;
  • організація раціональної ефективної роботи працівників підприємства, які обслуговують громадян;
  • створення інформаційних стендів з розміщенням вичерпної довідкової інформації для платника послуг підприємства;
  • у найближчий перспективі піднести рівень обслуговування громадянина до формату роботи за принципом «єдиного вікна».