Зоряна Кочерга, Івано-Франківщина: Патріотизм – це відданість своїй країні, своїм виборцям

02.10.15

У команді політичної партії «НАШ КРАЙ», яку 18 вересня в Івано-Франківську презентував її лідер Руслан Гусак, є й викладач Івано-Франківського національного медичного університету лікар-неонатолог Зоряна Кочерга. Детальніше про себе, свій досвід, ідеї та політичну партію «НАШ КРАЙ» вона розповіла у інтерв’ю.

Сьогодні ви є одним із членів команди політичної партії «НАШ КРАЙ» у нашому регіоні. Чому обрали для себе саме цю політичну силу?

По перше, мені подобаються ті завдання, які ставить перед собою партія, а по друге – ці люди є фахівцями своєї справи, які, не прикриваючись політичними гаслами, прагнуть покращити добробут людей.

Партія «НАШ КРАЙ» заявляє про те, що стоїть на засадах місцевого патріотизму. Що особисто ви вкладаєте в це поняття?

Я б не розділяла на місцевий патріотизм, загальний патріотизм тощо. Звісно, патріот – це патріот рідного краю, своєї країни. Патріотизм – це відданість своїй країні, своїм виборцям, людям, інтереси яких представляє той чи інший кандидат. Це відданість тим людям, які живуть не десь там в іншому регіоні, а власне «своїм» людям. Я вважаю, що патріотизм потрібно прививати нашим дітям ще змалечку, з колиски і постійно його підтримувати. Бо наші діти – це наше майбутнє.

Яке ваше ставлення до децентралізації? Чи підтримуєте ви її?

Так, децентралізація є доцільною, проте, звичайно, тут також повинна бути й розумна межа.

А що ви як лікар можете сказати про розвиток медицини на Прикарпатті?

У розвитку медицини не лише на Прикарпатті, а й у всій країні, скажімо, не потрібно вигадувати велосипед, а треба скористатися досвідом інших країн. Адже медицина всього світу зараз функціонує на засадах страхової медицини. Я розумію, що складно її впровадити миттєво, але це єдиний шлях, який нам доведеться пройти, щоб підняти рівень розвитку нашої медицини.

То які реформи, на вашу думку, варто першочергово провести в галузі охорони здоров’я?

Сьогодні просто необхідно реформувати систему охорони здоров’я. Адже наразі держава не може покрити всіх витрат, пов’язаних з цією сферою життя. І не завжди люди мають гроші на лікування. Тому ми пропонуємо часткове страхування шляхом створення лікарняних кас для забезпечення потреб пацієнтів. Як лікар я знаю, наскільки багато зараз існує проблем, пов’язаних з якісним лікуванням, наскільки лікування є дорогим. Тому ми пропонуємо вирішити цю проблему шляхом створення кас часткового страхування.

Що ви можете сказати про рівень розвитку медицини на Прикарпатті порівняно з іншими регіонами?

Важко відповісти на це запитання. Деякі галузі у нас краще розвинуті, деякі – гірше, ніж в інших областях, ну і, звісно, гірше, ніж у столиці. Кожна конкретна галузь має свої певні можливості.

Які першочергові завдання стоять перед партією «НАШ КРАЙ» у разі перемоги на місцевих виборах?

Передусім – виконувати ті завдання, які задекларовано у нашій програмі. А вже як вони виконуватимуться і в якому порядку – побачите.

За досить короткий час партія «НАШ КРАЙ» на Прикарпатті завоювала симпатії виборців. Як вам це вдається?

Найімовірніше, що люди захотіли конкретних дій, вони вже втомилися чекати від влади якоїсь конкретики. А можливо, їм сподобався чіткий та лаконічний виклад програми нашої партії.