Зміни до виборчого законодавства надмірно політизували місцеве самоврядування, – «Наш край»

24.07.20

Зміни до виборчого законодавства надмірно політизували місцеве самоврядування. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

За його словами, після оновлення виборчого кодексу, місцевому самоврядуванню буде заважати надмірна партизація.

«Менше ніж за три місяці до виборів влада оновила виборче законодавство, коли в європейських країнах такі зміни відбуваються щонайменше за рік. Водночас вона вирішила, що у громадах, які мають понад 10 тисяч виборців, вибори тепер будуть відбуватися за пропорційною системою. Це – надмірна партизація виборів та політизація локального громадського життя», – наголосив Олександр Мазурчак.

Це принесе непотрібну політизацію суспільного життя у малі міста, містечка та селища, переконаний співголова партії.

«Замість пошуку спільних рішень налагодження життя у громадах, їхні представники у місцевих радах будуть розділені політичними гаслами, шукати відмінності, а не співпрацювати. Сама ж влада заклала локальні політичні суперечності та конфлікти, оновленням виборчого законодавства», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що відтепер саме від влади залежить, чи пройдуть осінні місцеві вибори з дотриманням демократичним стандартів.

«Ми закликаємо владу продемонструвати свою неупередженість, об’єктивність та забезпечити кандидатам та політичним силам рівний доступ до ЗМІ», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, 16 липня Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства».