Земельна реформа має народити багатих українських аграріїв, а не дати заробити іноземцям-спекулянтам, – «Наш край»

11.02.20photo 2020 02 12 09.52.03 - Земельна реформа має народити багатих українських аграріїв, а не дати заробити іноземцям-спекулянтам, – «Наш край»

Якщо земельна реформа буде вигідна лише іноземцям-спекулянтам, а не українському аграрію, Україна перетвориться на аграрну колонію. Про це заявив співголова партії «Наш край», народний депутат Валерій Давиденко.

За його словами, продаж землі без підтримки українського аграрія повністю знищить село.

«Старту земельної реформи має передувати довгострокова програма підтримки аграріїв. Бідний аграрій ніколи не купить землю, а отже село буде знищено та ми перетворимось на аграрну колонію. «Наш край» наполягає, що ця реформа має стати прибутковою та вигідною саме для українського аграрія, а не для іноземців-спекулянтів», – зазначив Валерій Давиденко.

Валерій Давиденко закликав владу не допустити перетворення України на аграрну колонію.

«Ми категорично проти продажу землі іноземцям: тільки Українська держава та українські громадяни повинні мати право на це», – заявив Валерій Давиденко.

Також співголова партії «Наш край» наголосив, що необхідно зробити низку кроків, щоб аграрії могли конкурувати з іноземними виробниками на українському та світовому ринках.

«До старту земельної реформи має бути проведена інвентаризація всієї української землі. Держгеокадастр має працювати бездоганно, доступно та відкрито. Право на викуп землі має отримати спочатку держава, а потім українські аграрії. І головне – власник землі має  працювати на цій землі та жити у громаді, а не за кордоном», – переконаний Валерій Давиденко.

Валерій Давиденко наголосив,  що у країні досі відсутня стратегія розвитку агропромислового комплексу та держпідтримка його трудомістких галузей. Було скасований і спецрежим оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників.   

«Перед відкриттям ринку землі обов’язково має запрацювати механізм кредитування для наших аграріїв. І цей механізм має бути запропонований не на рік, а закріплений на законодавчому рівні на 7-10 років. Тоді можна говорити про якусь стабільність для фермерів та невеликих агрогосподарств. Ми повинні чути як власників землі, так і орендарів. Але відкривати ринок можна тільки тоді, коли в пріоритеті стоятиме український фермер і український агровиробник», – переконаний співголова партії.

Як відомо, Валерій Давиденко  є співавтором законопроєкту №2825 «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо бюджетної підтримки АПК», за яким пропонується встановити довготривалий період надання бюджетної підтримки сільгосптоваровиробникам. Зареєстрованим законопроєктом пропонується  визначити, що бюджетна підтримка АПК встановлюється у розмірі «не менше 1% випуску продукції у сільському господарстві.

Минулого тижня Верховна Рада почала розгляд у другому читанні законопроєкту про відкриття ринку землі. Депутати прогнозують, що розгляд може тривати три-п’ять пленарних тижнів.