Запровадження ВЦА у Слов’янську – прецедент до узурпації влади у країні, – Шахов

26.05.21photo 2021 05 26 15 38 38 - Запровадження ВЦА у Слов’янську – прецедент до узурпації влади у країні, – Шахов

Сьогодні президент України Володимир Зеленський підписав указ про утворення військово-цивільної адміністрації у місті Слов’янськ. Не маючи при цьому об’єктивних безпекових причин для цього рішення, а створивши небезпечний прецедент наступу на місцеве самоврядування та узурпації влади. Про це заявив співголова партії «Наш край», народний депутат України Сергій Шахов.

«Сьогодні президент України Володимир Зеленський підписав указ про утворення військово-цивільної адміністрації у місті Слов’янськ. Місті, яке відділяють від лінії фронту майже сотня кілометрів та кілька інших населених пунктів. Місті, де немає випадків тероризму чи загрози жителям. Місті, де пройшли демократичні вибори та відбулося законне волевиявлення народу», – заявив Сергій Шахов.

Причиною тривожного для України рішення стала політична криза між депутатським корпусом Слов’янська та чинним міським головою. Останній звернувся до влади країни із проханням надати йому абсолютну владу у місті.

Небезпека прецеденту полягає у тому, що за подібним прикладом, зважаючи на об’єктивну відсутність причин для введення ВЦА у Слов’янську, адміністрацію можна ввести у будь-якому місті країни. Адже Закон України «Про військово-цивільні адміністрації» дозволяє це зробити Володимиру Зеленському будь-де на території країни.

«Зважаючи на те, що реальних причин для введення ВЦА у Слов’янську просто не існує, я звертаюся до президента країни Володимира Зеленського терміново скасувати цей узурпаторський указ. І до депутатів всіх рівнів – негайно стати на захист демократії та місцевого самоврядування у Слов’янську. Якщо цього не зробити, то наступна ВЦА буде у Львові, Харкові чи Києві», – наголосив Сергій Шахов.