Запорізький депутат від “Нашого краю” про «тарифний зашморг» від Гройсмана

27.09.18kaltsev - Запорізький депутат від "Нашого краю" про «тарифний зашморг» від Гройсмана

Депутат Запорізької обласної ради Сергій Кальцев розкритикував заяву прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на форумі YES в Києві про те, що держава стане сильнішою після підвищення ціни на газ.

Голова Запорізької обласної організації політичної партії «Наш край» Сергій Кальцев назвав таке співробітництво України з МВФ «тарифним зашморгом», адже більшість українських сімей не можуть оплатити поточну вартість комуналки, а нове підвищення цін може привести до тотального відмови громадян оплачувати послуги ЖКГ.

Нагадаємо, уряд України і МВФ домовляються про поетапне підвищення ціни на газ для населення до 2020 року. Зростання вартості енергоносіїв приблизно на чверть заплановано вже на початок майбутнього осінньо-зимового опалювального сезону.

Сергій Кальцев згадує, що на вимогу МВФ, ціну на газ для населення підвищували в 2015 і 2016 рр. Чергове, і, як з’ясувалося, не останнє підвищення ціни на блакитне паливо відбулося 1 квітня 2017 року. Українці, за фактом, ледве-ледве оплачували ці драконівські тарифи. І тепер ціна зросте знову.

«Стандартне пояснення влади – це вимога МВФ, інакше кредиту не дадуть. Пан Гройсман вже не перший рік заявляє, що різниця в ціні на газ між комерційною ціною і побутової – це погано, це сприяє махінаціям. Питання – “кому погано?” і “чому махінатори не переслідуються законом?”», – задається питанням співголова партії Сергій Кальцев.

«А на що Україна витрачає гроші МВФ? Якщо уважно послухати, що говорять представники влади, то конкретики Ви не почуєте. Там її немає! Якщо підсумувати результати, то вийде два напрямки: ці гроші необхідні країні для поповнення золотовалютних запасів НБУ і фінансування дефіциту держбюджету, країна отримує гроші МВФ в обмін на реформи», – говорить Сергій Кальцев.

Політик назвав обидва вищевказаних пункта «чорною фінансовою дірою».

«Покажіть мені хоч один долар, взятий у МВФ, який витрачений на поліпшення добробуту конкретного українця. Хмарно непрозорість … ми живемо все гірше і гірше і винні все більше і більше. На ріст економіки ці запозичення, на жаль, не впливаюь! І ось тут вводиться в експлуатацію найбільший негативний сценарій: Україна позичає у МВФ, щоб оплатити … борг перед МВФ», – підсумував глава Запорізької обласної організації політичної партії «Наш край» Сергій Кальцев.