Замість профінансувати протипожежні системи в школах, уряд штрафує директорів за їхню відсутність— Сергій Шахов

02.09.21photo 2021 05 26 15 40 53 - Замість профінансувати протипожежні системи в школах, уряд штрафує директорів за їхню відсутність— Сергій Шахов

Перед початком нового навчального року сфера загальної середньої освіти в Україні отримала нові протипожежні нормативи для шкіл від уряду. Нові нормативи виписані так, що кожна п’ята школа не відповідає їх критеріям. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов в інтерв’ю «Українським новинам».

«Наша влада не вирішує проблеми, а намагається їх позбутися. Що зробила центральна влада? Спочатку передала освітні заклади на баланс територіальних громад і заявила, що більше вона до них стосунку не має. І одразу ж видає постанову із новими протипожежними вимогами до освітніх закладів. Причому такого рівня, що керівництву шкіл треба знайти мільйонні інвестиції, аби їх заклади відповідали кабмінівським запитам», — заявив Сергій Шахов.

Співголова «Нашого краю» привів реальну калькуляцію згідно таких урядових вимог.

«Кожна школа має бути оснащена протипожежною сигналізацією. Це правильно і так має бути, бо безпека дітей має стояти на першому місці. Але. Найдешевша пожежна сигналізація для шкіл коштує 500 тисяч гривень. І це не на всю школу, а на один корпус. Скільки корпусів, стільки «півмільйонів» і треба знайти місцевій громаді. У якої школи є вільні сотні тисяч гривень на встановлення такої сигналізації? Вірно — в жодної. А без сигналізації до закладу приходять пожежники, роблять припис, подають до суду і за кілька днів просто закривають школу. Абсурд? Ні — вже є кілька судових рішень, які показують, що це нова урядова практика», — повідомив народний депутат.

При цьому, за словами співголови «Нашого краю», уряд не лише не протягує руку допомоги, а ще й штрафує директорів за не ними створені проблеми.

«Уряд, замість комплексного вирішення проблеми, запровадження державної програми, якщо не субсидіювання, то хоча б співфінансування таких проєктів, вирішив штрафувати директорів. За те, що у них немає коштів на реалізацію всіх приписів уряду! В Україні 14 тисяч шкіл. Приблизно 20% із них не відповідають оновленим нормам протипожежної безпеки. І от майже трьом тисячам директорів потенційно потрібно очікувати на штраф від 1500 гривень. Ось такий нехитрий, але дуже підлий метод наповнення бюджету», — наголосив Сергій Шахов.

«Наш край» вимагає від уряду створення дієвого механізму співфінансування оснащення шкіл, згідно висунутим Міністерствами вимогам. Уряд має почати думати про майбутнє, а не намагатися вирішувати проблеми методом їх замовчування чи перекладання на інші плечі. Влада на те і існує, щоб покращувати життя людей, а не робити його із кожним днем все трагічнішим.