“Закон про освіту потребує змін”, – Антон Кіссе

03.11.17

У Законі про освіту потрібно деталізувати кожен пункт, що надасть можливість  національним меншинам навчатися рідною мовою. Про це заявив співголова партії «Наш край», народний депутат Антон Кіссе, коментуючи підсумки переговорів міністрів освіти і науки України та Болгарії Лілії Гриневич і Красимира Вилчева.

За його словами, закон повинен гарантувати болгарській діаспорі вивчення рідної мови в обов’язковому порядку.

«У Законі про освіту необхідно деталізувати кожен пункт. Зокрема, що стосується болгарської діаспори, необхідно вказати, що в обов’язковому порядку вивчається рідна мова. Мова йде не тільки про Одеську область, а й місця компактного проживання представників болгарської діаспори. Ми знаємо, що, наприклад, в Запорізькій області, в населених пунктах переважно населених болгарами, це поки не реалізовано», – зазначив Антон Кіссе.

Він підкреслив, там де проживають більшість болгар, мова також повинна йти про вивчення історії та географії на рідній мові.

«Маю надію, що в підсумковому варіанті документа чітко буде визначено, що в населених пунктах, де проживає більше 50% болгар, буде надана можливість вивчення рідної мови і літератури. З огляду на настрої представників болгарської діаспори України, можна також говорити про вивчення рідною мовою історії та географії Болгарії», – підсумував депутат.

Нагадаємо, в середу, 1 листопада в Одесі під час відкриття двох лінгафонних класів, обладнаних за фінансової підтримки Республіки Болгарія, та відбулися переговори міністрів освіти і науки України та Болгарії Лілії Гриневич і Красимира Вилчева.

За словами Красимира Вилчева, до кінця січня 2018 року між Україною і Республікою Болгарія може бути підписаний документ, в якому будуть конкретизовані всі подальші зобов’язання обох країн щодо застосування Закону про освіту.