Захворюваність на COVID зростає, а чиновники Новгород-Сіверської міськради скорочують фінансування лікарні

19.11.20

Нагальну необхідність фінансування лікарні й освітніх закладів із міського бюджету Новгород-Сіверського обговорили під час зустрічі новообраних депутатів міської та районної рад від політичної партії «Наш край». У заході взяв участь голова виконкому Чернігівської обласної організації ПП «Наш край» Юрій Музика.

Новгород-Сіверська міська рада минулого тижня не виділила субвенцію місцевій лікарні, заплановану ще на початку року, що в умовах стрімкого розповсюдження коронавірусної інфекції є неприпустимим. Субвенція лікарні передбачалася у розмірі 1 млн грн, однак виділення 800 тис. грн міська рада на своєму останньому засіданні міська рада скасувала. На що спрямували кошти посадовці міськради, невідомо. Загалом, які питання можуть бути важливішими, аніж здоров’я та життя людей в умовах пандемії?

Також проблемна ситуація склалася у громаді із фінансуванням освітніх закладів, до кінця року на заробітну плату педагогічним працівникам не вистачає майже 3 млн грн. У навчальних закладах Новгород-Сіверська вчителі не отримують вчасно заробітні плати, відбуваються скорочення. Немає можливості організувати підвіз учнів до школи, навіть якщо школярі не проживають в умовах пішохідної доступності до свого навчального закладу.

У «Нашому краї» налаштовані на розв’язання цих проблемних питань у Новгород-Сіверському та відновлення повноцінного фінансування медичного й освітніх закладів, оскільки стабільна робота лікарні й шкіл є основою благополучного життя в громаді. «Наша позиція – першочергово повернути фінансування лікарні і навіть збільшити його, щоб місцеві жителі вчасно отримували необхідне лікування, особливо хворі на коронавірус», – наголошують у партії «Наш край».

Також під час зустрічі Юрій Музика провів навчання для новообраних депутатів місцевої ради. Він актуалізував законодавчі аспекти діяльності депутатів, їхні повноваження й обов’язки.