Заборгованість по зарплатах в Миколаївській області досягла майже 6 млн грн, — «Наш край»

29.07.2129 07 nykolaev - Заборгованість по зарплатах в Миколаївській області досягла майже 6 млн грн, — «Наш край»

Жителям Миколаївській області заборгували 5,7 млн ​​грн заробітної плати, і ці показники зростають з кожним наступним місяцем. Якщо зараз не зайнятися економікою регіону статистика буде ще більш невтішною. Так прокоментувала ситуацію депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Олена Донченко.

«Тільки вдумайтеся, на 1 липня, і це офіційна статистика, заборгованість по виплатах заробітної плати в Україні досягла 3,5 млрд грн. Левова частка – 74% в промисловості, при тому на діючих підприємствах. За один місяць борг із зарплати зріс на 242 млн грн. Що це означає? Це означає, що промислові підприємства стикаються з великими фінансовими труднощами. У Миколаївській області заборгованість по зарплатах вже перевищила 5,7 млн ​​грн. При чому цей борг, так само як і по всій країні, з кожним місяцем збільшується», — роз’яснює ситуацію депутат.

У «Нашому краї» переконані, що необхідно зайнятися економікою регіону та підтримати ті галузі, які сьогодні страждають економічно, але можуть стабілізувати свою фінансову діяльність за підтримки місцевої і державної влади. Такі дії, на думку Олени Донченко, сприятимуть розвитку економіки регіону та зниженню рівня заборгованості по заробітній платі.

«Чи є необхідність підтримати власну промисловість? Безумовно. Чи є необхідність створити тимчасову комісію з питань погашення заборгованості по заробітним платам – є. Не можна рапортувати про збільшення рівня середньої заробітної плати на 12-13% в той час, коли заборгованість по зарплатах обчислюється в мільярдах», – говорить Донченко.

Депутат розповідає, що ситуація в області з зарплатами складна. Нікуди не поділися зарплати в конвертах, на багатьох підприємствах людей скоротили, деякі вивели співробітників зі штату і перевели на договори, щоб не платити лікарняні і відпускні. Люди стали менш захищеними.

«Сьогодні люди тримаються за будь-яку роботу, перебирати не доводиться, якщо іншої немає. Роботодавець скорочує – терплять, забирає соцпакет – терплять, переводить на конверт – теж терплять. Люди стали соціально незахищеними. Але і підприємствам теж не позаздриш. Як би вони не тягнулися, в якийсь момент фінансовий резерв теж має властивість закінчуватися. І в деяких випадках такі методи – це єдина можливість зберегти виробництво і людей. Але, погодьтеся, це не нормальна ситуація і з цим потрібно працювати – цю проблему необхідно вирішувати», – коментує Олена Донченко.