“За три місяці хліб подорожчав, як за весь 2016 рік”, – у «Нашому краї» вимагають повернути контроль цін

13.06.17

Партія «Наш край» вимагає від уряду захистити найуразливіші верстви населення та повернути регулювання цін на продукти харчування першої необхідності. Про це йдеться у зверненні до уряду, надісланому сьогодні співголовою партії “Наш край” Сергієм Кальцевим.

На думку Сергія Кальцева, уряд зобов’язаний контролювати ціни на продукти першої необхідності.

“Не захистивши найуразливіші верстви населення – пенсіонерів, малозабезпечених громадян та інших – не можна відпускати ціни на продукти. Партія «Наш край» вимагає від уряду скасувати постанову та не відмовлятися від регулювання цін на продукти харчування першої необхідності”, – зазначив Сергій Кальцев.

За його словами, чиновники хибно вважають, що без державного регулювання ціни не зростатимуть.

“Проте факти свідчать про те, що уряд вводить людей в оману: ціни зростають швидше, ніж інфляція. Так, ціни на хліб та хлібобулочні вироби за три експериментальні місяці 2016 року зросли більше, ніж за решту місяців минулого року. У 2017 року ціни продовжують зростати”, – наголосив Сергій Кальцев.

Співголова партії “Наш край” зазначив, що середня українська сім’я витрачає на продукти харчування 57% доходів.

“У родинах з низькими доходами витрати на харчування ще більші – до 80%. Це рівень часів Середньовіччя. За міжнародними критеріями продовольча небезпека настає коли витрати на продукти харчування перевищують 60%”, – повідомив він.

Також “Наш край” вимагає від уряду перегляду політики щодо змови монополістів: виробників та торговельних мереж.

“Держава має боротися з монопольним впливом на ціни”, – підсумував Сергій Кальцев.

Як відомо, з 1 липня 2017 року набирає чинності Постанова від 7 червня 2017 року №394 «Про внесення змін у додаток до постанови КМУ від 25 грудня 1996 року № 1548 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов КМУ», яка скасовує державне регулювання цін на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів.

У січні 2017 відбулось стрімке зростання цін на соціально значущі види продовольства: хліб упродовж місяця зріс у ціні на 4%, яловичина та молочні товари – у межах 5%, овочі – на 8%, картопля – на 16%. Згідно з балансовими розрахунками, Україна виробляє продуктів харчування достатньо для задоволення внутрішнього платоспроможного попиту та має потенціал до нарощування виробництва.

За даними органів статистики, у період з 2014 року реальні наявні доходи населення стрімко падали: 2014 рік – на 14,9%; 2015 рік – на 22,2%; у 2016 році (за оцінками експертів) індекс реальних наявних доходів не перевищить 100% до попереднього року, тобто не зміниться.