«За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним

18.10.21nykolaev hram - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним

17 жовтня 2021 року вперше лунають дзвони уже освяченого Храму Успіння Пресвятої Богородиці в селі Калинівка Єланецької селищної ради Вознесенського району. До освяти та першого богослужіння долучилися прихожани з Калинівки, ближніх сіл, Миколаївщини та Херсонщини. Будівництво Храму стало можливим завдяки аграрію Юрію Кормишкіну, депутату Миколаївської обласної ради від партії «Наш край».

В селі Калинівка не знайдеться людини, яка згадала б, чи була в селі церква. Богослужіння правились в звичайній будівлі. Тому й недивно, що саме про духовність вирішив попіклуватися засновник храму Юрій Кормишкін та люди, які всіляко допомагали в будівництві та й просили аграрія не про окремі блага, а про Храм, куди можна прийти, коли прикро, де можна взяти шлюб, похрестити дитину та провести в останню путь близьку людину.

nykolaev hram 0 1024x682 - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним

Для Юрія Кормишкіна будівництво Храму Успіння Пресвятої Богородиці стало справою довгих трьох років. Він знає кожен камінчик, контролював кожен рух пензлю іконописців та слідування канонам церкви під час будівництва. В цьому Храмі – його душа, молитва та подяка рідному краю за сили, терпіння та віру.

nykolaev hram 1 1024x682 - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним

«Сьогодні вперше пролунали дзвони вже освяченого Храму Успіння Пресвятої Богородиці у Калинівці! Вітаю всіх нас, православних, із цим днем! Дякую Богу, що дав сили і віри здійснити мою мрію та бажання вірян мати на своїй землі храм! Бо кожна людина – то душа, за кожну душу треба боротися. З 2005 року я працюю на калинівській землі, і це моя подяка людям і цьому краю, що вони мене прийняли. Навесні 2018 року в селі Калинівка було закладено перший камінь будівництва Храму Успіння Пресвятої Богородиці, і от сьогодні відбулася освята! Для мене це справа честі! Адже колись не стане нас, зміняться покоління, але віра у Бога завжди йтиме через людські душі та серця. Віра у Бога є вічною, із нею легше йти по життю, вона дає щастя та сили пережити скрутну годину! Тож приходьте у храми, моліться, не відвертайтесь від віри та Бога, дбайте не тільки про своє тіло, а й душу! Дякую Богу, дякую мамі, дякую людям, дякую тобі, рідна земля! Миру всім!», – зазначив засновник храму Юрій Кормишкін.

nykolaev hram 2 1024x682 - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним

На достойному рівні представлене і духовенство. Благословення на освяту та богослужіння дав Високопреосвященнійший Олексій, архієпископ Вознесенський та Первомайський. Розділили з прихожанами день освячення храму Протоієрей Михайло Кірьяк, секретар Вознесенської Єпархії, Благочинний Єланецького Благочинного округу протоієрей Миколай Фатич, протоієрей Василь Головчак, ієрей Георгій та інші.

«Сьогодні радість пасхальна не тільки для Єланця, не тільки для Вознесенской єпархії, Миколаївської області і всієї Української Православної Церкви, а для всього світового вселенського православ’я. Тому що сьогодні ще один ангел зійшов з небес, щоб бути тут на місці престолу божого. Любов творить. Це ми бачимо з вами любов людську до Бога. Бог є любов і якщо у нас є любов до Бога, ми можемо сказати: «Бог є в мені» і тоді людина стає храмом Божим. Сьогодні історична подія для Калинівки. Благословення всім і миру», – звернувся до вірян Високопреосвященнійший Олексій.

Поважним гостем став і Володимир Теліженко, директор Паломницького центру Української православної церкви. Юрія Кормишкіна з отцем Володимиром звела віра та спільне паломництво на гору Афон.

«Я хочу побажати, щоб в вашому храмі, за нашими людськими мірками, ніколи не було пусто. Таких чудових храмів я бачив дуже мало. Храми, подібні до цього, які я бачив, знаходяться зовсім не в селах, а знаходяться в монастирях і центральних містах. Бог вам уже подарував великий дарунок руками тих, хто до цього дотичний. Храми завжди будуються для того, щоб люди туди приходили. Дай Бог, щоб до другого пришестя нашого славного Ісуса Христа в цьому храмі завжди було повно вірян. Многая літа усім тим, хто долучився до возведення цього храму», – зазначив отець Володимир.

nykolaev hram 3 1024x682 - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним

20 травня 2018 року в селі Калинівка Єланецького району закладено перший камінь будівництва Храму Успіння Пресвятої Богородиці. Уже через рік було закладено капсулу та розпочалось возведення стін. В 2020 році освячено хрести та встановлено дзвони. Іконописці розпочали оздоблення храму. Увесь цей процес контролювала та супроводжувала голова фракції партії «Наш край» в Єланецькій селищній раді Людмила Присяжнюк.

«Я дійсно причетна до трирічного будівництва цього Храму. І сьогодні сльози на очах від того, що це відбулось, що дзвони дзвонять, ікони дописані, церква освячена і Дух святий тепер в цих стінах. Я хочу подякувати усім тим людям, які причетні до будівництва: будівельникам, іконописцям, святим отцям, кожному, хто долучився до возведення святині. Храм побудований з душею, до нього хочеться іти, приклонитись, побути наодинці з Богом», – відзначила Людмила Присяжнюк.

У благословення за старанні труди на славу Святої Церкви архієпископ Первомайський та Вознесенський Олексій нагородив Юрія Кормишкіна та Людмилу Присяжнюк грамотами. Окремо орденом Святого Миколая нагороджено Юрія Кормишкіна за служіння перед Церквою та людьми.

В свою чергу, Юрій Кормишкін подарував рідному Храму ікону Успіння Божої Матері зі святої гори Афон.

nykolaev hram 10 1024x682 - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним nykolaev hram 4 1024x682 - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним nykolaev hram 5 1024x682 - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним nykolaev hram 6 1024x682 - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним nykolaev hram 7 1024x682 - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним nykolaev hram 8 1024x682 - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним nykolaev hram 9 1024x682 - «За кожну душу потрібно боротися», — в Калинівці освятили Храм, побудований Юрієм Кормишкіним