За ініціативи Сергія Шахова на Луганщині побудують нову залізничну лінію

09.09.21photo 2021 05 26 15 41 59 - За ініціативи Сергія Шахова на Луганщині побудують нову залізничну лінію

Розпочалась реалізація проєкту з побудови нової залізничної лінії, яка з’єднає північні райони Луганщини із загальною мережею залізниці. Ініціатором проєкту виступив співголова партії «Наш край», народний депутат України Сергій Шахов.

 

Проєкт почали реалізовувати після створення численних міжфракційних депутатських об’єднань у Верховній раді, які ініціював народний депутат.

Як повідомляє керівник напрямку енергетики та інфраструктури проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» Олександр Стеценко,  3 тижні тому вже був запущений тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО).

І якщо раніше вважали, що проєкт будівництва нової лінії занадто дорогий і не виправдає витрат, то зараз, ця думка змінилася докорінно. Вартість проєкту коливається в районі 80-100 млн дол. Але при цьому втрати Луганщини від відсутності залізничного сполучення за рік в середньому становлять понад 90 млн євро. А отже, нова залізниця окупиться для економіки України та економіки регіону за рік.

«Основна проблема Луганської області із залізничним сполученням у тому, що в регіоні одна з двох залізничних гілок — «Лантратівка — Кондрашевська-Нова — Луганськ», з 2015 року є відрізаною. Вона на півночі межує з територією Російської Федерації, на півдні — з тимчасово непідконтрольною частиною регіону. Нова залізниця дасть змогу фізично з’єднати третину Луганської області з рештою територій України», — зазначає Сергій Шахов

Всього розглядається чотири варіанти будівництва нової гілки. Один з них передбачає, що вона пройде через Сєвєродонецьк, зазначив він.