За автоматичним призначенням субсидій забули про тих, кому вона потрібна в індивідуальному порядку, – Кіссе

21.05.21photo 2021 05 21 14 52 54 - За автоматичним призначенням субсидій забули про тих, кому вона потрібна в індивідуальному порядку, – Кіссе

Уряд має додати процедуру індивідуального розгляду заяв на субсидію. Про це заявив народний депутат, співголова партії «Наш край» Антон Кіссе.

За його словами, є сотні тисяч домогосподарств, що реально потребують допомоги, а формально її не отримають. Нова постанова уряду про автоматичне призначення субсидій має бути допрацьована.

«Потрібно пам’ятати, що поміж 460 тисяч домогосподарств є такі, яким життєво необхідна субсидія, але формально вони не підпадають під нові критерії автоматичного виділення компенсацій. Уряду необхідно застосовувати адресний підхід до призначення чи скасування субсидій і не намагатися обмежити коло отримувачів субсидій шляхом ускладнення доступу до державної допомоги всім або більшості громадян України», – наголосив Антон Кіссе.

Завдяки позиції партії «Наш край» і наполяганням народних депутатів від партії уряд визнав свою помилку та 19 травня вніс зміни до своєї квітневої постанови, якою запроваджувалися нові більш жорсткі вимоги для отримання субсидій. Відтепер уряд запровадив автоматичне призначення субсидій на наступний період без додаткового звернення для 2,5 млн домогосподарств, що становить близько 85% всіх отримувачів.

«Уряд дослухався до раціональних аргументів «Нашого краю» і послабив вимоги до матеріального стану отримувачів субсидій. Зокрема, не будуть враховуватися доходи від розміщення депозитів, а саму граничну дозволену суму коштів на депозитному рахунку збільшено до 100 тис. грн. Також під час визначення права на отримання субсидії не будуть враховуватися житлові приміщення, які перебувають у спільній власності, та ті, що знаходяться у сільській місцевості», – заявив Антон Кіссе.

«Наш край» застерігає уряд від ухвалення необдуманих поспішних рішень, які погіршують або ускладнюють становище вразливих категорій громадян, у майбутньому. Держава повинна бути послідовною у підтримці тих громадян, які опинилися у скрутному становищі.