Юрий Гранатуров: Більше 200 млн. грн. принесла децентралізація Миколаєву

04.10.15

Минуло майже півтора роки відтоді, як миколаївським міським головою було обрано Юрія Гранатурова. Що зроблено за цей час і якими є подальші плани міської влади?

Як ви оцінюєте свою роботу і роботу вашої команди?

За півтора роки, що минули, спільними зусиллями нам вдалося зробити чимало. Насамперед нагадаю про події минулої зими, які продемонстрували, наскільки у нас є слабким технічне оснащення комунальних підприємств. Розчищаючи місто після аномальних грудневих снігопадів, коли середня глибина сніжного покриву досягала 46 сантиметрів, на миколаївських дорогах працювали всього лише 17 машин, половина з яких дуже старі. І ми вирішили зробити все можливе, щоб таке більше не повторювалося. Ми придбали 10 потужних багатофункціональних машин «МАЗ» з комплектами необхідного навісного обладнання. Тепер впоратися зі снігом буде простіше.

Або інший приклад. У нас не вистачало техніки для вивозу твердих побутових відходів. Нещодавно закупили вісім великих сміттєвозів, що забезпечують своєчасний вивіз сміття. На додаток придбано контейнери з кришками для збирання твердих побутових відходів. Пам’ятаючи сумний досвід минулих років, ми закупили не пластмасові, а металеві контейнери в антивандальному виконанні, які неможливо спалити, розбити, розібрати. До речі, виготовлено їх у самому Миколаєві.

На 48 об’єктах освіти та охорони здоров’я були проведено капітальні ремонти та реконструкції. А це – відремонтовані дахи, нові групи у дитсадках, спортзали та міні-стадіони, паркани, що забезпечують безпеку учнів. Здано дитячий садок на Намиві на 300 дітей.

У рамках програми «Безпечне місто» вже встановлено 48 відеокамер із виведенням на єдиний центральний пульт. Тепер у місцях масового скупчення людей цілодобово вестиметься відеоспостереження із записом на електронний носій, що надасть велику допомогу патрульно-постовій службі міліції.

Реалізується програма «Миколаївський двір», і в цьому році у 52 міських дворах уже виконані або перебувають на завершальній стадії роботи з реконструкції та комплексного благоустрою, відремонтовано асфальтове покриття, встановлено лавки, дитячі та спортивні майданчики. І це не разова акція! Виконання програми «Миколаївський двір» з настанням стійкої теплої погоди продовжиться і в 2016 році, і в наступні роки.

У мешканців приватного сектора є маса своїх проблем, у тому числі з дорогами і зовнішнім освітленням. А по місту у нас близько 40 тис. таких домоволодінь. Цього року вже зроблено 42 дороги у мікрорайонах з приватною забудовою: частина Великої і Малої Коренихи, Матвіївки, Тернівки, Варварівки, Корабельного району. Ми не тільки поліпшили ситуацію на ключових автомагістралях, а й дісталися до міських околиць.

Ми побачили, що проблему міських пасажирських перевезень не може бути вирішено лише за рахунок маршруток, необхідний розвиток електротранспорту. У Миколаєві залишалося всього лише 25 тролейбусів, і ми придбали ще 40 чеських «Шкод». Звісно, не нових, але після капремонту і в гарному технічному стані. Крім цього, скоро в місті з’являться і 15 трамваїв «Татра». І коли весь цей рухомий склад вийде на маршрути, нам вдасться розвантажити центральні магістралі, звільнивши їх від маленьких, які постійної порушують правила дорожнього руху і потенційно небезпечних маршруток. А в перспективі ми маємо намір купити 30–40 автобусів великої місткості та відродити муніципальний автопарк.

Реалізується програма енергозбереження та встановлення приладів обліку тепла. Зазвичай за міські гроші ми купували 10–15 теплолічильників на рік. У поточному році ми готові поставити 250 приладів обліку, а разом з інвестпрограмами – не менше 300. Зробимо це до початку опалювального сезону. Надалі така робота триватиме.

Вирішено питання забезпеченням школярів підручниками за рахунок міського бюджету. Ліквідовано наслідки трагедій на Лазурній, 40 та Молодогвардійській, 28, де сталося часткове руйнування багатоповерхових будинків в результаті вибухів побутового газу. На Молодогвардійській ми не лише відновили будинок, а й повністю реконструювали двір. А 80 сімей з Лазурної, 40 (за фінансової підтримки держави) переселили в нове, комфортне житло по сусідству у новозбудованому мікрорайоні «Рів’єра». Люди задоволені. Отримати сьогодні нову квартиру не так-то просто.

Ми вичистили центральну частину вулиці Радянської від пивних майданчиків, очистили верхню і нижню набережну Флотського бульвару. Наступного року плануємо провести його реконструкцію разом з комплексною реконструкцією Соборної площі, розібратися з комунікаціями і відремонтувати фасади на Радянській. Є чимало інших планів.

А гроші на це де взяти? Економіка в занепаді, на сході України проливається кров…

Думаю, вже всі знають, що в цьому році пройшла бюджетна децентралізація. Нам відверто пощастило, що спікер парламенту, а в минулому успішний мер Вінниці Володимир Гройсман розуміє проблеми місцевого самоврядування, що називається, зсередини і тому домігся такого варіанту децентралізації, який є найвигіднішим для громад. Завдяки тільки цьому бюджет Миколаєва зріс відразу на суму більш як 200 млн. грн. Так з’явилися додаткові кошти для вирішення міських проблем.

Як на вашу роботу впливає передвиборча гонка?

Я виходжу з того, що вибори приходять і йдуть, а місто залишається. Зберігаючи традиції, пам’ятаючи про минуле, ми живемо сьогоденням і впевнено крокуємо в майбутнє. Ми шануємо ветеранів, захисників Вітчизни, любимо свою країну, свій Миколаїв і робимо все, щоб нам жилося затишно, комфортно, безпечно і мирно.

Зараз, напередодні виборів, з’явилося багато білбордів з різноманітними гаслами. І всі обіцяють, обіцяють, обіцяють… Кожен політик має бути чесним, у нього повинна бути історія успіху: щось побудував, чогось досяг, когось врятував, десь служив, захищав свою країну. А просто кричати «дайте мені посаду!» – це несерйозно.

Місто треба любити не на словах і не на відстані, не на плакатах і не в телевізійних роликах. Потрібно намагатися щось зробити для нього, аби потім можна було сказати: я побудував одну невелику дорогу там, де її зроду не було. А наступного разу я зроблю ще це й це, для чого у мене є конкретний план, досвід, команда. Ось це було б правильно!

Я свою команду формую поступово, ухвалюючи кадрові рішення, не роблю з цього шоу, не влаштовую публічних звільнень. Намагаюся якомога більше залучати молодь. У мене молодий заступник Євген Шевченко. Молодий, але пройшов сувору життєву школу й отримав бойовий досвід у 79-й аеромобільній бригаді Юрій Степанець, є багато молодих начальників відділів та управлінь.

У вас дуже напружений графік роботи – з раннього ранку і до пізньої ночі. Скажіть чесно, не набридло, не видихалися?

Як кажуть, не дочекаєтеся. Я справді проводжу масу часу на роботі, нерідко на шкоду власній родині. А знаєте, чому? Та просто тому, що я люблю своє місто і намагаюся зробити його кращим. Тут поховані мої батьки, живуть мої діти, моя онучка. І я сам хочу жити тут надалі. Намагаюся зробити якомога більше корисного для всіх миколаївців, для всієї нашої громади.

Важко за короткий термін досягти неймовірних успіхів, але ми домоглися багато чого. І я пишаюся тим, що вдалося зробити мені і моїй команді. Насамперед – зберегти мир і спокій на миколаївській землі, пережити найскладніші часи і спрямувати міське господарство шляхом планомірного розвитку. Адже Миколаїв – місто з особливою аурою, місто технічної інтелігенції і висококласних робітників, машинобудівників і металургів, викладачів і науковців, медиків і будівельників. Місто дуже добрих і чуйних людей, що зайвий раз нещодавно продемонструвала ситуація з допомогою донецьким і луганським переселенцям. У нас спокійне й толерантне місто, ми всі любимо свою чудову Батьківщину, наш край, наш Миколаїв – місто білих акацій і білих вітрил. І де б ми не були, завжди хочемо повернутися додому.