Юрій Кормишкін закликає владу не знищувати санаторні школи-інтернати

31.01.20

Депутат Миколаївської облради, голова обласної організації політичної партії «Наш край» Юрій Кормишкін висловив критику з приводу прийняття закону «Про загальну середню освіту» в частині перспективи закриття шкіл-інтернатів.

За його словами, в цьому випадку діти, які проходять в них навчання, і їх батьки залишаться наодинці зі своїми проблемами.

«На початку року нашими нардепами був прийнятий закон« Про загальну середню освіту ». У цьому законопроекті зазначено, що з 2020 року санаторні школи повинні припинити набір учнів у 1-9 класи. І це, друзі, не дуже позитивна перспектива. У Миколаївській області є санаторні школи-інтернати для дітей з серцевими захворюваннями, туберкульозом та сколіозом. І ті умови навчання, і медична допомога, в якій вони потребують щодня, в сьогоднішніх реаліях може бути надана тільки там. Відповідно, з моменту вступу в силу закону, діти цього можуть втратити, а питання їх навчання і лікування ляже на плечі батьків, більшість з яких не можуть дозволити собі таку розкіш як доглядати за дитиною 24 години на добу. Адже на це потрібні гроші, і не малі», – висловив побоювання депутат.

Юрій Кормишкін зазначив, що такі навчальні заклади забезпечені необхідною матеріально-технічною базою, тут все облаштовано для таких дітей, їм надається необхідний догляд, поки батьки перебувають на роботі. Санаторні школи – їх єдиний порятунок.

«Так чому ж раптом народні обранці вирішили, що подібні навчальні заклади в Україні не потрібні? Невже вони побачили в них велику статтю витрат? Я нагадаю, що школи-інтернати отримують фінансування з обласного бюджету, який, в свою чергу, наповнюється з сплати податків тих самих батьків. У законопроекті не вказано жодної альтернативи. І що робити далі і куди звертатися таким дітям – незрозуміло. Ми не можемо дозволити собі залишити дітей і їх батьків, яким довелося зіткнутися з подібними важкими життєвими обставинами один на один », – задається питанням Кормишкін.

Юрій Кормишкін запевнив, що сторони області можна забезпечити повну підтримку. І «Нашим краєм» готується звернення до спікера Верховної Ради Дмитру Разумкова і Президенту України Володимиру Зеленському з вимогою не підписувати прийнятий законопроект в такому вигляді, переглянути і відправити його на доопрацювання.

«У свою чергу, хотілося б почути від Департаменту освіти і науки Миколаївської ОДА можливі шляхи вирішення цієї проблеми в разі закриття санаторних шкіл-інтернатів», – резюмував Кормишкін