Юрій Кормишкін: цьогоріч обсяги вітчизняної агропродукції на ринку будуть значно меншими за минулорічні

26.01.22mykolayiv agrariyi - Юрій Кормишкін: цьогоріч обсяги вітчизняної агропродукції на ринку будуть значно меншими за минулорічні

Цього року вітчизняні аграрії зберуть значно менші обсяги врожаю у порівнянні з минулим роком через дорогі енергоресурси і пільги для європейських виробників. Такий прогноз зробив  аграрій, голова фракції партії «Наш край» в Миколаївській обласній раді, бенефіціарний власник групи компаній «ПАЕК» Юрій Кормишкін.

«Присутність української аграрної продукції на вітчизняному ринку скоротиться. ЇЇ може замінити товар з Європи та інших країн, якщо в уряді своєчасно не відреагують на введення в Європейському Союзі у другому півріччі цього року нульового ПДВ на харчові продукти. Це говорить про те, що, якщо не піти слідом за тенденціями Європейського Союзу, то наші переробники в агропромисловому комплексі стануть не конкурентоспроможні. Європейський виробник просто витіснить з нашого ринку вітчизняного виробника, який і так заледве дихає у зв’язку з подорожчанням ресурсів на виготовлення власної продукції», – розповідає Юрій Кормишкін.

Аграрій впевнений, що значно скоротяться і об’єми виробництва агропродукції, врожайність. За його словами, сприятливі погодні й економічні умови минулого року посприяли збору рекордних врожаїв, а валютна виручка їх продажу зміцнила гривню та забезпечила стабільність економіки. В цьому році, нажаль, такого не буде.

«Через здорожчання мінеральних добрив, електроенергії, газу, вартості сушки зерна, перевезення та логістики, палива, вартості забезпечення зрошування посівних тощо є чимало аграріїв, які просто не будуть ризикувати в цьому році вкладати кошти у виробництво. До прикладу, якщо в минулому році на одну холодильну установку потрібно було 200 тис. грн для сплати електроенергії, то в цьому – усі 400 тис. грн, мінеральні добрива подорожчали в 5 разів, пальне подорожчало в рази, аналогічно зросли і послуги на логістику та перевезення. Продовольча інфляція в 2022 році продовжиться. Ми будемо спостерігати зростання, як мінімум на 10%», – описує реалії сезону 2022 року Юрій Кормишкін.

На його думку, навесні населенню доведеться пережити зростання цін на продукти харчування. Як зазначає аграрій, в ручному режимі регулювати економіку не вийде, тому державі на тлі кризи в агросекторі потрібно задуматись щодо продовольчої безпеки та захисту власного ринку для вітчизняного виробника.

«На весну доведеться пережити здорожчання групи товарів по всьому світі, включно і з Україною. Регулювання економіки і цін в ручному режимі наразі неможливе. Основним для держави повинно стати забезпечення продовольчої безпеки в країні та захист українського ринку для вітчизняного виробника. Потрібно розуміти, що швидко подолати глобальну кризу не вдасться, але усіма можливими способами протидіяти інфляції необхідно», – відзначив Юрій Кормишкін та відмітив, що державі потрібно більш активно залучати НБУ для стабілізації економіки та зменшити державні видатки, щоб ще більше не підвищувати вартість цін.