Юрій Базяк, Київщина: Настав час змінити систему

26.09.15

Білоцерківську районну організацію «НАШ КРАЙ» очолив Юрій Базяк, який і поведе команду на вибори до районної ради. Він називає себе першим підприємцем у Білій Церкві. Ще за Горбачова у 1988 році зареєстрував кооператив, який перетворився на підприємство, що й досі успішно займається системами кондиціювання. Стати депутатом вирішив після Майдану, а «НАШ КРАЙ» обрав через новаторський підхід.

Чому ви стали членом партії «НАШ КРАЙ»?

У мене великий досвід підприємництва, і я давно думав йти у владу, щоб змінити систему. Впевнений, що створити підприємство і надати простим людям робочі місця набагато складніше, ніж засідати в радах. У мене були пропозиції від інших політсил, але партії «імен і народів» мені зовсім не імпонують. Людям набридли партії, бо колода тасується, а випадає одне й те саме. Я чотири рази був на Майдані, де вирішив, що зі старими політсилами на вибори не піду – вони показали себе повними банкрутами. Також зрозумів, що настрої людей, які робили Майдан, не збігаються зі швидкістю реформ у країні. Риба гниє з голови, але ми змінили владу, а результатів немає, отже, у нас не лише голова згнила. Мені імпонує «НАШ КРАЙ» як опозиційна партія і до минулої, і до нинішньої влади, і як політична сила, в якій сконцентровано максимальну кількість господарників.

Які принципи «НАШОГО КРАЮ» вам близькі?

Партія «НАШ КРАЙ» – це партія не одного політика, а колектив людей справи. Велика кількість мерів, лідерів громадської думки не лише посилює партію, а й дає змогу нам яскраво заявити про свої амбіції та ще на старті передвиборчої кампанії стати одними з фаворитів.

Ви є підприємцем з 1988 року. Які досягнення готові представити мешканцям району?

Найголовніша проблема Білоцерківщини, як і Київщини, – створення нових робочих місць. З 1988 року через моє підприємство пройшли сотні білоцерківчан. Також ми в міру наших можливостей допомагаємо місту. Розповім одну історію. Ми давно співпрацюємо з волонтерами та допомагаємо їм з безкоштовними ремонтами систем кондиціювання автомобілів, які використовуються в АТО. А нещодавно на прохання волонтерів віддали їм автомобіль – «Москвич»-«пиріжок», яким зараз возять на фронт хліб та інші продукти.

Які проблеми є найхарактернішими для Білоцерківського району і чи маєте формулу їх вирішення?

Головна проблема – невпорядкованість земельних відносин і постійні конфлікти між власниками паїв та орендарями й користувачами землі. Аграрний сектор вимагає передбачуваності на десятиліття – фермер має бути впевнений, що завтра не прийде хтось з валізою грошей і змете його з землі. Тому й своє завдання в районній раді я бачу в захисті господарників. Наведу свіжий приклад. В село нашого району приїхала група людей, які заплатили селянам на тисячу гривень більше за пай – не три, а чотири, і переписали їх на себе. Через декілька днів переорали поле, де дозрівала соя. Зазначу: сою засадили законні орендарі, проте на всі закиди нові господарі відповідали, що це вже їхня земля і вони можуть робити, що хочуть. Також я виступаю за те, щоб прив’язати виплати за пай до конкретних речей – тонни солярки або тонни зерна.

Друга актуальна проблема Білоцерківщини стосується того факту, що багато підприємств, які господарюють в районі, сплачують податки в Києві. Я виступаю за те, щоб усі бізнесмени наповнювали скарбницю Білоцерківщини, адже вони користуються дорогами та іншою інфраструктурою.

І третя проблема – тендери. Для мене дивно, чому переможці тендерів визначаються в Києві за «відкати», а за ними тягнуться фірми, які привозять своїх працівників виконувати роботи. Хіба у Білій Церкві немає електриків чи штукатурів? Але сьогодні районні депутати безправні, всіма коштами розпоряджається райдержадміністрація, яку очолює ставленик партії влади.

Хто з вашої команди піде на вибори до райради?

Ми залучили директорів агрогосподарств, птахофабрик, освітян, підприємців. Зараз у нашому списку п’ять чинних депутатів, за яких не соромно. Ми запитували у людей, хто користується авторитетом, і тільки якщо отримуємо «добро» від громади – висуваємо кандидатом у мери чи депутати. Так, від міста Узина висуваємо чинного мера, про якого добре відгукуються мешканці міста.

З якими скаргами до вас звертаються виборці під час зустрічей?

Часто скаржаться на великі підприємства, які забруднюють довкілля. Так, у Малій Антонівці селяни воюють з м’ясокомбінатом, а в Узині цукровий завод зливає продукти бродіння в невелику річку. Ми маємо вирішити, що отримує громада від діяльності таких підприємств. На першому засіданні нової ради заслухаємо керівників підприємств: чи дотримуються заводи санітарних норм, скільки робочих місць дає підприємство і де врешті-решт сплачує податки. Після такого всебічного вивчення можна виходити до громади та шукати оптимальне рішення.