Якщо не будуть враховані інтереси батьків і дітей, реформа освіти приречена на провал, – Юрій Кормишкін

08.06.18

У п’ятницю, 8 червня, перед початком сесії Новоодеської районної ради близько 30 осіб перекрили трасу з вимогою не закривати Ульянівську загальноосвітню школу. Причина протесту – намір управління освіти РДА об’єднати Ульянівську і Сухоєланецьку школи. Про це заявив Голова Миколаївської обласної організації «Наш край» Юрій Кормишкін.

Він переконаний, що сам факт перекриття траси в Новій Одесі свідчить про те, що чиновники всіх рівнів, що відповідають за сферу освіти, виконуючи міністерські накази, в яких не враховують найголовнішого – думки і інтереси колективу навчального закладу, батьків і їх дітей. На думку Кормишкін, якщо так буде продовжуватися, то навіть сама ідеальна реформа буде приречена на провал.

«Наш край» і я, як його голова, цілком знаходимося на стороні батьків і дітей. Деінституалізація навчальних закладів, створення опорних шкіл і їх реорганізація на сьогоднішній день проходять неефективно. Виною тому «незграбно» виконання посадових обов’язків деяких чиновників. У гонитві за виконанням міністерських наказів, вони забувають про найголовніше – думці і інтересах батьків і їх дітей, які здобувають освіту в тих навчальних закладах, які чиновника мають намір закривати, об’єднувати, знижувати ступінь», – говорить глава «Нашого краю».

Юрій Кормишкін переконаний, що, якби чиновники по-людськи ставилися до людей і розуміли наскільки болючою для багатьох  буде така реформа, вони б, як мінімум, провели роз’яснювальну та інформаційну роботу, зустрілися б з колективами і спільно виробили алгоритм необхідного рішення.

«Буквально вчора ще була напружена ситуація з можливим об’єднанням двох шкіл-інтернатів, де, практично, так само, як і у випадку Нової Одеси, батьки стали на захист майбутнього своїх дітей. У цьому питанні «Наш край» зумів домогтися відстрочки такого об’єднання до тих пір, поки профільні департаменти не нададуть роз’яснення та комплексну програму розвитку шкіл-інтернатів області. Сьогодні спалахнула Нова Одеса. Невже чиновники нічому ще не навчилися? А завтра, можливо, підтягнеться Новий Буг, Казанка, Єланець і т.д.», – підкреслив Юрій Кормишкін.

Глава «Нашого краю» закликав відповідальних за реформування сфери освіти в Миколаївській області осіб, сісти і попрацювати над своїми помилками і почати спілкуватися з людьми, на яких ці реформи впливають.

«Якщо чиновники не винесуть уроки з цих ситуацій, люди і далі будуть страждати. «Наш край» не підтримує такі підходи до реформування і продовжить відстоювати інтереси батьків учнів, самих дітей і трудові колективи», – резюмував Кормишкін.