Віталій Булюк, Херсонщина: Головне завдання Херсонщини – розвиток сільського господарства і туризму

20.09.15

Один з лідерів Херсонської обласної організації «НАШОГО КРАЮ» Віталій Булюк розповів про програму, з якою йде на вибори, та про найактуальніші проблеми області.

Ви є одним з регіональних лідерів партії. Представте, будь ласка, свою команду.

До нашої команди увійшли близько півсотні керівників великих підприємств і господарств області, мери шести міст, голови селищних і районних рад. Усі ці люди виросли й відбулися як професіонали своєї справи саме на Херсонщині. Це люди, які душею й тілом відстоюють рідну землю, які виховують власних дітей у любові до рідного краю. На виборах мера Херсона від нас балотуватиметься Володимир Сальдо, який дванадцять років був мером нашого міста, кандидати в мери представлені ще в семи містах області – у Голій Пристані, Каховці, Скадовську, Генічеську та інших.

З якою програмою вони йдуть на вибори?

Ця програма є складною для виконання і простою за суттю – захист і комфорт рідного краю. Зараз у країні відбувається дуже серйозний процес децентралізації влади, і наше завдання – щоб він не затягувався і щоб регіони отримали в результаті цього процесу максимальні можливості використання місцевих ресурсів, як для того, щоб заробити гроші для громади, так і для того, щоб використовувати їх на користь громади.

Розкажіть про себе.

Я народився в селі Гладківка Голопристанського району Херсонської області. Навчався у загальноосвітній школі в Скадовську. Вступив до вишу. Закінчив його, пішов працювати. Життя вносило свої корективи, потрібно було отримувати додаткові знання, тому в результаті у мене три вищі освіти. Спеціальності не зовсім «суміжні», але знання зайвими не бувають: я дипломований вчитель історії та суспільствознавства, маю диплом за спеціальністю «економіка та управління виробництвом», доктор економічних наук, юрист. Місцевим є не тільки я – на Херсонщині народилися й прожили все життя мої батьки, діди і прадіди, вся моя сім’я мешкає на території нашого краю протягом уже буквально століть. Я знаю, де на Херсонщині поховані мої прапрадіди.

Що ще розповісти? Я виріс у родині відомих і шанованих в області людей. Сам уже керівник зі стажем – майже двадцять років обіймаю керівні посади. Депутат обласної ради. До минулого року був начальником херсонської митниці.

Які проблеми є на сьогодні в області найактуальнішими?

Розвиток двох сфер економіки – сільського господарства і туризму. Наша команда пропонуватиме за цими напрямами дуже серйозні проекти. Херсонщина – аграрна область і потребує в максимальній кількості інвестицій, які зараз вже надходять і, впевнений, надходитимуть і надалі. Щодо туризму, то через ситуацією в Криму Херсонська область виходить тут на лідируючі позиції на півдні України, і тому нашими головними завданнями є подальший розвиток туризму та створення відповідної інфраструктури. Поки що вона недостатня, але у нас у партії є чимало досвідчених людей, професіоналів у цьому бізнесі, які мають продумані й прораховані плани розвитку.

Як ви збираєтеся вирішувати питання з інвестиціями в цю сферу – залучати кошти ззовні чи за рахунок участі приватного капіталу на місцях?

Використовуючи обидва ці методи. Потенційні інвестори побачили в цьому році, що до зон відпочинку Херсонщини виявлено великий інтерес, тож бажаючих вкладати гроші буде достатньо. Головне – створити інвесторам відповідні умови. І ми контролюватимемо цю ситуацію таким чином, аби у кожного інвестора була можливість докласти в нашій області максимум зусиль для здійснення своїх планів. Тим більше що в процесі децентралізації 95% повноважень для вирішення цих питань піде на місця. Те саме стосується і місцевих бюджетів, в яких після того, як реформа набере чинності, залишатиметься 85% коштів, зароблених в регіоні. Це дуже важливо, і це питання – серед наших пріоритетів.

Чим, на вашу думку, «НАШ КРАЙ» відрізняється від інших партій?

Головне – що ми партія не вождистського типу і у нас в достатній кількості розумних, досвідчених і обізнаних людей, які спільно ухвалюють рішення. Та й назва партії говорить сама за себе. Думаю, що люди по всій Україні розуміють, що сильні регіони – це сильна країна.

А чим сильний ваш регіон?

Херсонщина – дуже щедрий край, багатий людьми, ресурсами і природою. Пониззя Дніпра – це тисячі кілометрів плавнів і островів, місць для чудової рибалки і полювання. У нас 450 км річкової та морської берегової лінії. Херсонські кавуни, дині та помідори відомі повсюди. У нас унікальні природні умови для вирощування винограду, є працюючі виноробні підприємства, які потрібно розвивати. Дедалі популярнішою та реальнішою стає ідея створення унікального південного регіону – екологічної Херсонщини, де вирощуватимуть затребувані в багатьох країнах екологічно чисті продукти.

Кілька років тому в таких випадках зазвичай говорили, що для того, щоб плани збулися, від центру потрібно те й те, а зараз ви все берете в свої руки…

Так, і нам від центру нічого не потрібно. Ми розуміємо свою відповідальність на всіх рівнях, від обласного до селищних, і ставимося до цього дуже серйозно. У нас сильна команда досвідчених адміністраторів, економістів і керівників підприємств, людей, які виросли на Херсонщині й працюють на її благо.