Вимагаємо встановлення будинкових лічильників на тепло, щоб зменшити ціну на 30%

24.02.16

Тарифи на тепло для населення економічно необґрунтовані, а 76% підприємств ТКЕ штучно  завищують ціни. Знизити вартість тепла можливо – для цього має бути розроблена державна програма із установки теплових лічильників.  У такому випадку теплопостачальні компанії не зможуть маніпулювати із обліком теплової енергії і безпідставно завищувати ціни.

«Нинішня система розрахунку вартості опалення передбачає оплату не за фактично використані гігакалорії, а за квадратні метри. Це застаріла система, яка дозволяє необґрунтовано збільшувати ціну на тепло. Сьогодні тарифи на тепло – це корупційні домовленості між монополістом та регулятором. І ми повинні змінити таку систему»,  – заявляє співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

Дослідження доводять, що «теплі будинки», які обладнані лічильниками, платять за тепло приблизно на 29,9% менше.  Відтак ми виступаємо за те, аби була розроблена і втілена у життя програма із встановлення будинкових лічильників на державному рівні. Партія «Наш край» категорично проти перекладання тепловитрат на плечі українців. Кожен будинок має бути обладнаний лічильником до кінця 2016 року!

Нагадаємо, що чергове підвищення вартості газу заплановане на квітень 2016 року. Саме 1 квітня відбудеться перегляд тарифів, які діють з 2015 року. В Україні найбільше за тепло платять у Дніпропетровську (720 грн / Гкал), Черкасах (734 грн), Чернігові (740 грн), Рівному (764 грн), Сумах (773 грн), Херсоні (781 грн) та Харкові (905 грн).

В Україні 1000 кубометрів газу відповідають мінімум 8 Гкал. Щоб виробити 1 Гкал ТКЕ повинна витратити 125 кубометрів газу. Це коштів 374,3 грн, що складає 72% тарифу на тепло. Іще додати 28% інших витрат – матимемо 519,9 грн. Іще 20% ПДВ – і отримаємо остаточну суму, яку платить ТКЕ за послуги централізованого опалення. Відтак обґрунтований тариф – 623,88 грн / Гкал.

«В Україні у тарифи закладено безвідповідальність і безгосподарність Уряду.  Якщо ми хочемо бути господарями, ми повинні вести повний облік усіх витрат, а не піддаватись маніпуляціям монополістів теплового ринку. Тому ми наполягаємо на тому, що програма із встановлення будинкових лічильників має бути запущена вже найближчим часом і виконана до кінця року», – додав Олександр Мазурчак.