В’ячеслав Цатурян, Кіровоградщина: Маю велике бажання працювати й розвивати НАШ КРАЙ

01.10.15

Депутат двох скликань районної ради В’ячеслав Цатурян у найпереломніші для країни часи зумів об’єднати представників різних політичних сил навколо вирішення важливих для району питань. Зараз очолює районну організацію політичної партії «НАШ КРАЙ».

Розкажіть трохи про себе.

Народився я у Баку. За спеціальністю — інженер-технолог. Деякий час працював інженером-конструктором. Уже багато років займаюся підприємницькою діяльністю. Заснував і займався розвитком мережі автозаправних станцій у Кіровограді та області, товарним сільськогосподарським виробництвом. З 2012 року очолюю ФГ «Сакура-12». Як керівник фермерського господарства ніколи не стояв осторонь проблем благоустрою села і добробуту його мешканців. Зокрема – багатодітних сімей.

Ви є депутатом двох скликань поспіль. Що за цей період вдалося зробити для сільських мешканців?

Я завжди допомагав і допомагатиму людям. І це основне. Вважаю, що в межах своєї депутатської діяльності вдалося зробити чимало, але ще більше треба буде зробити. Виборці добре знають, що вдалося зробити, а що ще чекає на своє вирішення. Намагаюся максимально відстоювати інтереси мешканців району під час вирішення важливих питань життєзабезпечення району на сесіях Кіровоградської районної ради. Разом з колегами-депутатами займався впорядкуванням територій дитячих садочків сіл Вишняківка та Аджамка, школи та сільського клубу села Гаївка. За мого сприяння розроблено генеральний план села Соколівське. Сьогодні це єдине село Кіровоградського району, яке має генеральний план. Разом із нинішнім сільським головою Інною Завірюхою вдалося відстояти майже 100 га землі сільської громади, які свого часу забрало собі місто. Також розроблено проекти, за якими виділено кошти з держбюджету на ремонт Високобайрацького та Покровського навчальних закладів.

Чи стало легше працювати після змін до податкового законодавства?

Минулий рік був важким для всієї країни, і для Кіровоградського району також. Не завжди депутатський корпус знаходив спільну мову з виконавчою владою. Не в останню чергу – через некомпетентність останньої. Тим часом більшість депутатів завжди готові підтримувати розумні й конструктивні рішення.

На жаль, і торік, і з початку цього року бюджетні питання практично не вирішувалися. Втім, тепер їм приділено належну увагу, кошти спрямовуються на першочергові потреби. У тому числі – завдяки змінам до податкового законодавства, які значно збільшили фінансову самостійність районного бюджету й дали можливість лише за вісім місяців 2015 року отримати доходів на 34% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У районі збережено існуючу мережу бюджетних закладів, недопущено скорочення працівників, своєчасно здійснюється виплата заробітної плати, оплачуються енергоносії та видатки, які дають змогу безперебійно надавати бюджетні послуги мешканцям району.

Які ще проблеми, на вашу думку, потребують негайного втручання?

Проблем існує чимало. Люди, які живуть у селі, стикаються з ними щодня і молять Бога, щоб стало жити краще. Ми повинні покращити їхнє життя. Турбота про людей праці, вирішення їхніх проблем – саме це має бути в центрі уваги влади. Усі села потрібно забезпечити централізованим водопостачанням. Врешті-решт необхідно провести реформу в медицині. Справжню і для людей, а не для галочки. Мене завжди дивувало, чому люди, які мешкають у селах поблизу Кіровограда, повинні їхати саме в районну лікарню. Чому жителі села Соколівське не можуть лікуватися у п’ятій поліклініці, яка знаходиться за п’ятнадцять хвилин від села. Натомість вони їдуть на двох маршрутках до ЦРЛ, витрачаючи значно більше коштів і часу. Така сама ситуація у мешканців села Велика Северинка. Відповідно мешканці мікрорайону Балашівка можуть лікуватись у районній лікарні. І це лише невелика частина невирішених проблем.