Встановлювати теплові лічильники у розпал опалювального сезону – це безглуздя, – «Наш край»

06.12.16

Спроба Кабінету Міністрів знайти винних у провалі програми встановлення теплових лічильниках свідчить про те, що уряд не контролює ситуацію в Україні. Про це заявив співголова партії «Наш край», народний депутат Антон Кіссе.

За його словами, встановлення лічильників треба було розпочати після закінчення опалювального сезону 2015-2016, але влада нічого не зробила, щоб це відбулося вчасно.

«Зараз урядовці терміново шукають винних у тому, що програма встановлення лічильників провалена. Але щоб побачити винних, їм треба подивитись у дзеркало. Ця ситуація свідчить, що уряд не контролює ситуацію в країні», – прокоментував Антон Кіссе.

Разом з тим, він додав, що встановлювати лічильники необхідно і важливо, проте проводити цю роботу в розпал опалювального сезону, щонайменше, непрофесійно та безглуздо. «Для підключення лічильника будинок має бути відключений від опалення протягом тривалого часу, що у період холодів є абсолютно неприпустимим», – наголосив він.

Співголова «Нашого краю» переконаний, що корпоративні конфлікти підконтрольного уряду газового монополіста «Нафтогаз» з теплокомуненерго завершувалися численними блокуваннями рахунків постачальників послуг, внаслідок чого інвестиційні проекти заморожувалися і програми встановлення лічильників не виконувались.

«Рішення Кабінету міністрів, за яким методика обрахування тепла для будинків без лічильника, ґрунтуватиметься на середніх показаннях споживання тепла будинками, обладнаними теплопунктами – це наслідок безвідповідальності уряду та намагання виправити ситуацію заднім числом. Якби уряд своєчасно проконтролював встановлення теплових лічильників, то зараз би не прийшлося в пожежному порядку приймати такі рішення», – повідомив він.

«Проте не слід забувати, що проблема не тільки у встановленні лічильників, але й загалом у несправедливості наявних тарифів. Уряд своїми діями фактично визнав несправедливість нинішньої тарифної політики», – підсумував Антон Кіссе.

Як відомо, минулого тижня на засіданні КМУ прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про необхідність інтенсифікації процесу встановлення загальнобудинкових теплових лічильників. Також на засіданні КМУ було ухвалено постанову, згідно з якою в містах з покриттям багатоквартирних будинків лічильниками тепла більше ніж 50%, для будинків без лічильників, тариф на тепло вираховуватиметься на основі середніх показань будинків з лічильниками. Раніше віце-прем’єр-міністр Павло Розенко заявив про провал всеукраїнської програми встановлення лічильників тепла та погрожував постачальникам послуг відповідальністю за невстановлені прилади обліку до кінця 2016 року.