Володимир Крутько, Київщина: Відродження України відбудеться саме через діяльність місцевих громад

07.10.15

Депутат Київської обласної ради VI скликання Володимир Крутько розповів про основні виклики, які стоять перед київськими громадами, шляхи розвитку регіону та своє рішення приєднатися до партії «НАШ КРАЙ».

Сьогодні ви є одним із лідерів партії «НАШ КРАЙ» у своєму регіоні. Чому обрали саме цю політичну силу?

Гарне запитання. Коли я приймав рішення про приєднання до команди партії «НАШ КРАЙ», аргументів було декілька. Перший – це люди які очолюють та представляють партію в Київській області: Ярослав Добрянський, Володимир Удовиченко, Олександр Сіренко та інші. Другий – це зрозумілі правила співпраці та взаємодії в партії. Третій аргумент – це засади, на яких стоїть партія: здоровий глузд та місцевий патріотизм. І, власне, четвертий – повне моральне та інтелектуальне банкрутство національних лідерських партій.

Партія «НАШ КРАЙ» заявляє про те, що стоїть на засадах місцевого патріотизму. Що особисто ви вкладаєте в це поняття?

У моєму розуміння Україна починається не в кабінетах Кабміну чи Адміністрації Президента, а в громадах. Тут справжнє життя і щоденний подвиг простих українців, які кожного дня створюють реальну економіку України – вирощують зерно та овочі, виробляють товари, сплачують податки, навчають дітей, будують будинки. Тож відродження України відбудеться саме через діяльність місцевих громад – як вони зможуть самоорганізуватися, налагодити внутрішнє життя та співпрацю. Тому для мене місцевий патріотизм – це ті зусилля, які я маю докладати для розвитку громади Київської області та Яготинського району зокрема.

Які основні виклики сьогодні стоять перед місцевими громадами? Чи є у «НАШОГО КРАЮ» рецепт, як навести лад у вашому місті та області?

Про головний виклик уже було сказано – чи зможуть місцеві громади самоорганізуватися, налагодити внутрішнє життя та співпрацю. Досить уже чекати подачок від уряду, Верховної Зради (це не помилка) та Президента. На ці установи та бюрократів, які там працюють, потрібно тиснути й вимагати від них рішень, потрібних громадам – перерозподілу бюджетів на користь місцевого самоврядування. Не делегувати громадам повноваження, а повернути та віддати їх, аби громади самі вирішували, де будувати дороги, школи, спортивні майданчики, реально опікуватись старшими людьми та хворими. Але ще раз повторюсь – важливо, як ми налагодимо внутрішнє життя в громадах: знову киватимемо на партійних «лідерів» із столиці чи все-таки братимемо відповідальність і налагоджуватимемо співпрацю самі; дозволятимемо вже «своїм, місцевим» корупціонерам розкрадати народні гроші, котрі люди заплатили через податки, чи забезпечимо прозорість їх використання?!

Що ви зробили як депутат Київської обласної ради за п’ять років, а що плануєте зробити в новій каденції?

За минулу каденцію оцінку краще дають люди. Надавалась і матеріальна допомога багатьом жителям Київщини, вирішувалися проблеми громадян і земельних питань, а відносно майбутнього – це, звичайно, підтримка економічного розвитку нашої громади, сприяння впровадженню енергозберігаючих технологій, допомога малозабезпеченим людям.

Володимир Крутько – підприємець і депутат, який він?

Це складне запитання. Ви просите, щоб я оцінив себе? Є такий психологічний момент – оцінка кожною людиною себе кардинально відрізняється від того, як її оцінюють інші. Я це до того, що не зважаючи на те, що намагаюсь бути об’єктивним стосовно себе, моя оцінка все ж таки є суб’єктивною. Отже, Володимир Крутько – підприємець – це творча особистість, яка постійно перебуває в пошуку кращого задоволення потреб свого клієнта. Глибоко переконаний, що якщо ти робиш те, що потрібно клієнту, а нашими клієнтами є українські сільгоспвиробники, то вони це оцінять, і підприємство може існувати. Якщо ж говорити про Володимира Крутька як депутата – то це людина, яка постійно шукає шляхи для подальшого розвитку області. Часто у Володимира Крутька як депутата неспокійною буває совість, що він робить недостатньо для жителів Яготинщини та Київщини в цілому.

Чому ви балотуєтесь саме від Яготинщини?

У 2010 році я вже був кандидатом до Київської обласної ради по Яготинському району. Тоді переміг голова Яготинської районної адміністрації Іван Шкирта, я був на другому місці… Зараз він працює десь на Закарпатті. Але головне інше – вперше до Яготина я приїхав у 2003 році. Тоді почав працювати на спільному українсько-німецькому підприємстві «Русава». У 2006 році я заснував у Яготині компанію і до цього часу є її керівником. Сьогодні ця компанія є одним із великих платників податків в Яготинському районі. Тут живуть мої друзі, колеги, тут знаходяться мої підприємства, можна так висловитись – тут моє життя, тому щиро прагну процвітання Яготинщині.

Яку користь децентралізація принесе виборцям, містам, селам?

Децентралізація – це і можливість, і виклик для громад. Можливість – у зменшенні бюрократії на місцях, у самостійному прийнятті рішень по бюджетних видатках. Проблемою на сьогодні є те, що законодавча база та нормативні акти не забезпечують прозорості процесу проведення децентралізації та контролю за тим, як надаватимуться адміністративні послуги населенню – оформлення спадщини, користування землею, видача різних довідок, реєстрація за місцем проживання тощо. Як це все відбуватиметься? Чітких та ясних відповідей у простих людей, депутатів сільських рад та сільських голів на сьогодні не має. Можливо ці відповіді є очевидними для вузького кола експертів, але, на жаль, вони відсутні у чинному законодавстві.