Володимир Дебой, Житомирщина: У суспільстві є великий запит на людей дії, які живуть і працюють поруч з нами

19.09.15

Під час з’їзду політичної партії «НАШ КРАЙ» ми поспілкувалися з одним із лідерів нового політичного об’єднання міським головою Житомира 2010-2014 років Володимиром Дебоєм.

Хто увійшов до виборчих списків «НАШОГО КРАЮ» в Житомирській області? Чи можете назвати конкретні прізвища?

До виборчих списків кандидатів у депутати місцевих рад Житомирщини від партії «НАШ КРАЙ» увійшли люди, які багато років займаються вирішенням щоденних проблем громадян, їхнім соціальним захистом, створюють нові робочі місця, своєчасно сплачують зарплату і податки. У наших списках – виробничники і підприємці, вчителі й лікарі, державні службовці та військові, аграрії й представники муніципальної влади.

А поєднує усіх їх те, що кожен з моїх колег по партії має за плечима життєвий досвід, вміє ставити перед собою конкретні завдання і досягати мети. Це люди справи, а не політичних гасел. І це, мабуть, головна наша спільна характеристика.

Щодо конкретних імен чи прізвищ – давайте витримаємо невелику інтригу. В ситуації жорсткої політичної конкуренції не хочу допустити тиску на моїх колег. Водночас нам нічого приховувати. Незабаром виборці отримають повну інформацію про те, хто представляє партію патріотів рідного краю на кожному виборчому окрузі.

Які проблеми регіону насамперед хвилюють вас не лише як лідера обласної організації партії «Наш край», а і як мешканця Житомира?

На жаль, на Житомирщині немає великих виробництв, а відтак – і високого рівня доходів. Область дотаційна, і цим визначається розмір доходів наших земляків. Тому слід зосередитися на розвитку підприємництва, створенню нових робочих місць, подоланню економічної депресії.

Низькі доходи тягнуть за собою неспроможність сотень тисяч моїх земляків сплачувати за комунальні послуги й енергоносії, ціна яких значно зросла цього року і, вочевидь, продовжить зростати наступного. На моє переконання, держава не має права підвищувати тарифи, попередньо не побудувавши для захисту людей надійний соціальний щит у вигляді адекватних зарплат, пенсій, інших виплат. Якщо буквально за рік комунальні послуги дорожчають в рази – то з чого прос та людина заплатить за новими платіжками? З яких доходів?

Переконаний: держава має пишатися не європейськими цінами на світло й газ і видавати при цьому їхнє підвищення за реформи, а європейським рівнем доходів своїх громадян. От за такий підхід до державної політики і боротиметься партія «Наш край».

А почнемо з малих справ. Одне з головних наших завдань як партії захисту інтересів місцевих жителів (спочатку на місцевому рівні, а в перспективі – на рівні українського парламенту) – добиватися відмови від безперспективної політики бездумного підвищення цін і тарифів у житлово-комунальній сфері без суттєвого підвищення доходів українців.

З ваших слів можна зробити висновок, що у перспективних планах партії «НАШ КРАЙ» є участь у наступних виборах до Верховної Ради…

Безперечно, ми не відмовляємося від участі у парламентській кампанії. Але сьогодні говорити про це – означає випереджати події. Першим кроком нашої команди стане, і я в цьому переконаний, перемога на місцевих виборах. А вже після того, коли сформуємо потужні команди у більшості рад від села до обласного центру, від району до області, якщо люди побачать у нас захисників своїх інтересів і довірять «Нашому краю» представляти їх у Верховній Раді, ми розглянемо можливість участі у парламентських перегонах. Але, повторюся, не це є нашою метою, наша мета – здобуття довіри людей конкретними великими і малими справами.

З якою програмою йдете на вибори до місцевих органів влади?

Наша програма є простою і зрозумілою людям. І це не написаний на коліні під вибори папірець, як у декого з опонентів, а чіткий перелік реальних справ кожного представника нашої команди. Це відновлення економіки, тепло й затишок у кожній оселі, спокій на вулицях і в душах земляків.

Я готовий багато розповідати про впровадження проектів з підвищення енергоефективності наших домівок, про необхідність надійного соціального захисту людей на рівні реального показника інфляції. У наших планах – створення міцної фінансової основи для розвитку місцевого самоврядування і вирішення проблем, які є в кожному населеному пункті. Ось такою є наша програма, яку ми представимо землякам.

Справляєте враження впевненої у правоті своїх поглядів людини. Вам відомий шлях рідного регіону до заможного життя?

Нічого принципово нового не вигадаю. Рецепт подолання негараздів відомий – децентралізація. Однією з основних причин мого входження до команди «Нашого краю» є те, що один з головних принципів програми партії – максимальна передача владних повноважень з центру на місця, туди, де живуть люди і де потрібно давати відповіді на їхні щоденні запитання.

Усі сьогодні втомилися від політики і політиків. У суспільстві є великий запит на людей дії, які живуть і працюють тут, поруч з ними, ходять тими самими вулицями, користуються тими самими магазинами, що і кожен з нас, а не є присутніми лише у телевізорі на політичних шоу.

Скажу більше: якщо у центрі не почують голосів кожного українського регіону, то на нашу державу чекатиме непросте майбутнє. Як відповідальні патріоти своєї землі ми не можемо допустити такого негативного сценарію. Тому працюватимемо і одночасно пропонуватимемо наше, з місць, бачення шляхів покращення економічної і соціальної ситуації в Україні.

З якими словами хотіли б звернутися до земляків-житомирян зі сторінок нашого видання?

Я пишаюся тим, що живу і працюю в Житомирі – на землі чудових і доброзичливих людей. Переконаний, що наше місто та область мають великі можливості, аби стати процвітаючими, затишними і комфортними для життя.