Володимир Дебой, Житомирщина: Міста розвиваються завдяки справжнім господарникам

11.10.15Deboy - Володимир Дебой, Житомирщина: Міста розвиваються завдяки справжнім господарникам

Лідер партії «НАШ КРАЙ» у Житомирській області Володимир Дебой має великий управлінський досвід, керував Житомиром чотири роки. Був заступником голови обласної адміністрації, керував економічним напрямом. Більше десяти років очолював ВАТ «Житомирпиво», за плечима – 16 років роботи на виробництві. Зарекомендував себе як успішний господарник. Нагороджений відзнакою «За заслуги перед містом» третього ступеня. Живе та працює у Житомирі.

На минулих виборах Партія регіонів висувала вас на посаду голови міста, і у багатьох виборців партія «НАШ КРАЙ», яку ви очолюєте в нашій області, асоціюється з «регіоналами».

Сьогодні, на жаль, мало політиків, які вдало поєднують знання, професійний досвід і активну життєву позицію. Як правило, переважають політичні амбіції. Але запит на професіоналів у громади був і є завжди. Свого часу на посаду заступника голови Житомирської обласної адміністрації мене запросили як людину, яка мала шістнадцятирічний досвід роботи на виробництві, була депутатом обласної ради по мажоритарному округу, членом виконкому Житомирської міської ради у 2002–2006 роках. Це той період, коли відбулася Помаранчева революція.

Я – господарник, і мені довірили вирішувати проблеми економіки, транспорту, промисловості, енергетики, зв’язку – сектора, аполітичного за своєю суттю. Моя робота була спрямована на забезпечення життєдіяльності підприємств області.

Коли я прийняв рішення балотуватися на посаду міського голови, то відповідно до законодавства України мене мала підтримати політична партія. Це зробила Партія регіонів, фракція якої сформувала більшість у міській раді. Я став її членом і в силу певних обставин очолив міську організацію цієї партії, що, очевидно, було помилкою. Міський голова мусить бути аполітичним.

У нашому суспільстві є багато роботящих та чесних людей. Ці люди все життя створюють національний продукт. Годують українців не на словах, а на ділі. Це керівники міст, які по три-чотири каденції отримували підтримку своїх виборців. Вони об’єдналися і стали під стяги політичної партії «НАШ КРАЙ». Саме завдяки таким людям прибираються вулиці, тече вода з кранів, ремонтуються дороги, виплачуються зарплати, виховуються діти, випікається хліб. Завдяки цим людям продовжується життя у нашій багатостраждальній державі. «НАШ КРАЙ» – це партія господарників. Тому я і моя команда йдемо на вибори з цією політичною силою.

Zhytomir - Володимир Дебой, Житомирщина: Міста розвиваються завдяки справжнім господарникам

Чи є реформа місцевого самоврядування панацеєю для населення України?

Окрім розмов про децентралізацію за півтора року в Україні у цьому напрямі нічого не зроблено. Децентралізація – сьогодні модне слово, за яким немає конкретних дій. Насправді це не лише передача обов’язків на місця, а й право громади приймати рішення з найважливіших питань міста чи села. Люди краще знають свої проблеми.

Друга складова децентралізації – кошти. Самоврядування без фінансового забезпечення – бутафорія і перекладання відповідальності з центральних органів влади на місцеві, щоб розтоптувати їх ногами і звинувачувати в бездіяльності. Для вирішення проблем громади необхідні кошти. Державні фінанси формуються на місцях. У Києві їх акумулюють, розпоряджаються ними та розкрадають. А створюються вони на фермі, в маленькому швейному цеху, у міні-пекарні, на підприємстві, яке знаходиться в конкретному населеному пункті. Тому ці кошти мають працювати на тих людей, які їх створюють. Основна умова децентралізації – надати місцевим громадам повноваження та кошти.

Які основні джерела наповнення бюджетів в нашій області?

Житомирська область – одна з найпривабливіших в Україні для інвестицій. Вона має прекрасний природний ресурс. За ліси та природні копалини сьогодні точиться боротьба не на життя, а на смерть. Добувається бурштин чорним способом – нелегально. Прекрасні чорноземи дають можливість нам розвивати тваринництво. Невеликі інвестиції данців у свинокомплекси – свідчення цьому. Маємо прекрасне логістичне розташування Житомира і Житомирщини. Знаходимося в центрі України на перехресті торговельних, економічних шляхів та транспортних сполучень. Бракує лише прозорої та чесної системи підтримки бізнесу. Не треба з нього вичавлювати останні соки, як це відбувається зараз. Бізнес повинен отримати можливість працювати і таким чином розвивати економіку міста, області та країни.

У програмі партії «НАШ КРАЙ» значну увагу приділено соціальному захисту. Як вирішуватимуть проблеми найуразливіших верств населення?

Я з обуренням сприймаю цинічні заяви про ціноутворення на природний газ. Розмови про знижки з 7200 грн. за тисячу кубів газу до 3600 грн. За 200 кубів у зимовий період не витримують жодної критики. Півтора року тому ціна за 1000 кубів газу становила 700 гривень. А сьогодні – 7000 грн. Для споживачів вартість зросла у десять разів. Заробітні плати та пенсії збільшили лише на незначні відсотки. Пропагандистські лозунги про соціальний захист – знущання над людьми праці, які чесно працюють у своїй країні. Якщо ми говоримо про європейські цінності, то маємо прагнути до їхнього рівня життя. Тому питання соціального захисту, чесного підходу до громадян своєї країни є основним завданням «НАШОГО КРАЮ». На рівні місцевої влади представники нашої команди робитимуть все, щоб докорінно змінити такий стан речей.

Кожна політична сила іде на вибори з дуже привабливими гаслами, а в результаті віз і нині там. Як бути українцям?

Найбільша наша біда – це ігнорування виборів, конституційного права щось змінити. Сьогодні є можливість обрати людей, яким довіряєте. Йти на вибори конче необхідно. Іти та голосувати. Підтримувати не лозунги, а справи. Дивитися, який життєвий та професійний шлях пройшов кандидат.

Моя команда – це люди, які погодилися підставити своє плече і захистити інтереси житомирян. Вони активні та небайдужі до проблем міста. До того ж це справжні фахівці. Господарники, освітяни, підприємці – сьогодні це основа міської команди «НАШОГО КРАЮ».

Що б ви хотіли сказати своїм землякам?

Звертаюся до вас, мої земляки, прийти 25 жовтня і проголосувати. Активна життєва позиція кожного з нас дасть змогу змінити життя на краще. А ми докладемо максимум зусиль, аби виправдати вашу довіру, працювати чесно і прозоро для Житомира та Житомирської області.