Володимир Живага, Луганщина: Потрібно створювати команду з тих, хто не просторікуватиме, а працюватиме

19.09.15

Депутат Луганської обласної ради, голова правління Земельної спілки захисту селян «Доля» приїхав на з’їзд партії «НАШ КРАЙ» із Старобєльська. У бесіді з нашим кореспондентом він розповів, чим сьогодні живе Луганщина, про що мріють його земляки і як «НАШ КРАЙ» збирається допомогти їм у вирішенні проблем.

Які проблеми хвилюють сьогодні луганчан?

Люди вже мало в що вірять, вони просто втомилися. І від того, що відбувається в країні загалом, і від трагічних подій на їхній рідній землі. Від порожніх розмов. Усі хочуть, щоб якнайшвидше припинили стріляти, щоб на землі Луганщини нарешті прийшов стійкий мир, твердий порядок, щоб можна було спокійно працювати, ростити і навчати дітей.

Чому ви приєдналися до «НАШОМУ КРАЮ», чим вас привабила партія? І хто є вашим соратниками на місцевому рівні?

Знаєте, в чому сила партії «НАШ КРАЙ»? У її унікальності. Немає зараз в країні партії, яка реально зібрала б разом представників різних верств населення різного віку. Виходить такий міцний симбіоз молодості й досвіду, який здатний багато чого досягти.

Адже не випадково в партію прийшло багато електоральних лідерів. А ще тих, хто й не думав займатися політикою, але вже не може залишатися осторонь – потрібно створювати команду з тих, хто не просторікуватиме, а працюватиме.

Поки що ми на етапі формування команди, ще багато належить зробити в плані партійного будівництва. І ми над цим серйозно працюємо.

А тим часом люди до нас придивляються: чи відбудуться з нами зміни на краще, чи не схожі ми на тих, хто обіцяє «рай на землі», а сам нічого не робить. Це найважче – пояснити й довести, що ми – інші, не ті, хто лише обіцяє, а ті, хто робить.

Уявімо: вибори завершилися, ви виграли. Чим займетеся насамперед?

Після виборів на нас чекає важка робота: потрібно витягувати місцеву владу з того болота, де вона знаходиться. Адже ніхто й не сподівається, що до нас приїдуть добрі дядечки зі столиці й будуть благодійниками для луганчан: дадуть гроші на ремонт, на відновлення господарства … Місцева влада не повинна вірити в казки. Її завдання – вигризати кошти, доводити своє право на життя, спиратися на підтримку територіальної громади. Іншими словами, місцева влада зобов’язана займатися простими, прозовими речами — допомагати людям у їхніх повсякденних турботах і проблемах. І в цьому я бачу її цілі.

Розкажіть трохи про себе і свій господарський досвід.

Я керую сільськогосподарським підприємством, яке створив і на якому працюють близько сотні людей, котрі отримують пристойну зарплату. Чудово обізнаний про роботу місцевих органів влади – був депутатом районної ради, потім – два скликання депутатом обласної ради. У Земельній спілці захисту селян допомагаю нашим селянам у вирішенні спірних земельних питань, відстоюю їхні інтереси. Налагоджую контакти з виконавчою владою. Луганчани знають, що я ніколи не зраджу інтереси земляків, свою рідну Луганщину.

Що дає вам надію на перемогу на виборах? Адже ви самі говорите, що люди втомилися й зневірилися в красивих словах і яскравих лідерах.

Сьогодні, напевно, ніхто не може спрогнозувати, скільки людей прийде на вибори, кого оберуть луганчани, кому довірять керувати місцевими органами. Багато хто відвернувся від політики та від політиканів, махнув рукою на тих, хто багато років їх просто обдурював. А ось у тих, хто постійно поруч, кого вони бачать буквально кожен день, чиї справи не приховаєш, є реальні шанси на перемогу. І саме члени нашої політичної сили щоденною працею довели свій патріотизм і свою надійність. Ми розуміємо: нам потрібна злагоджена робота на всіх ділянках, системність і ще трішки удачі…

Партія «НАШ КРАЙ» виставляє своїх кандидатів у всіх округах Луганщини, де пройдуть вибори. І мені хотілося б, щоб люди прийшли на дільниці й проголосували. Нехай сперечаються, нехай доводять, нехай думають, кого вибрати. Але якщо вони прийдуть,то теж підвищуватимуть рівень місцевого самоврядування, на яке, за великим рахунком, в країні мало хто звертає увагу. Адже країна живе за рахунок регіонів.