Володимир Клименко, Маріуполь: Люди беруть у свої руки облаштування власного життя, не покладаючись на державу

18.09.15Klimenko - Володимир Клименко, Маріуполь: Люди беруть у свої руки облаштування власного життя, не покладаючись на державу

Про перспективи розвитку місцевого самоврядування та приєднання до партії «НАШ КРАЙ» ми поговорили із заступником маріупольського міського голови Володимиром Клименком.

Які кандидати від «НАШОГО КРАЮ» візьмуть участь у виборах місцевих органів влади в Донецькій області?

Випробування, які випали на долю нашого рідного міста, показали, що переважна більшість маріупольців – відповідальні громадяни, здатні самостійно підтримувати порядок у своєму домі. Тому саме вони, а не політики мають бути представлені в міській раді. І це справедливо, адже тільки люди справи здатні змінити життя в Україні. Вони захистили Маріуполь від агресора і забезпечують нормальне життя міста у складних умовах постійної загрози терористичних атак. Це відомі в місті лікарі, педагоги, працівники комунальної сфери, представники громадськості та бізнесу. Всі ми об’єднані однією метою: повернути землякам впевненість у завтрашньому дні, зробити рідне місто кращим, комфортнішим. Було проведено серйозний відбір кандидатів, і в результаті з’явилася досить сильна, я б сказав, трудова команда. Це, без перебільшення, наші найкращі люди, якими ми по праву пишаємося.

Як живеться Маріуполю сьогодні?

Так склалося, що мирному і доброму місту-трудівникові довелося стати містом-воїном. І я не втомлююся повторювати, що пишаюся моїми земляками, які витримали і в складних умовах продовжують жити і працювати.

Ми пережили дуже складні півтора року – війна була вже практично на порозі міста. Нам довелося відбивати атаки терористів і ліквідувати їхні наслідки, лікувати поранених, з міського бюджету виплачувати фінансову допомогу сім’ям загиблих…

Розкажіть про основні положення вашої передвиборної програми.

Наша програма проста і в той же час складна. Ми працюємо двадцять чотири години на добу на благо міста і його мешканців.

30 тисяч переселенців, які залишили свої будинки і приїхали до нас з районів Донбасу, в яких мирне життя зруйновано війною, знайшли свій дім у Маріуполі. Вчасно отримують виплати пенсіонери, серед яких – 50 тисяч переселенців. Ходять у школи діти, працюють лікарні, магазини, транспорт. У будинках маріупольців взимку буде тепло. В умовах економічної кризи ми робимо все, щоб утримати на плаву великі підприємства, на яких працюють сотні тисяч маріупольців. Ось це і є програма нашої команди у дії.

Але навіть у воєнні часи добрий керівник мусить думати про перспективу. Ми бачимо наше завдання в тому, щоб не просто повернутися до мирного життя, а й забезпечити умови для потужного ривка вперед після завершення збройного конфлікту.

Якщо коротко, то суть місцевого самоврядування ми розуміємо так: не покладаючись на державу, громадяни беруть облаштування свого власного життя у свої ж руки. Саме на цьому рівні вирішується більшість важливих для простої людини проблем: ремонт доріг, безперебійна подача води і тепла, чистота у дворах, нормально працюючий громадський транспорт, ліфти, якість освіти та лікування та багато іншого. А центральна влада має забезпечити умови для вирішення на місцях питань, які там можна вирішити.
Зокрема, нас турбує питання спрощення механізмів прийняття рішень органами місцевого самоврядування прифронтових міст.

А що спонукало особисто вас приєднатися до політичної партії «НАШ КРАЙ»?

Як корінний маріуполець і заступник мера міста я добре знайомий з проблемами рідного краю. Є і розуміння того, як їх вирішувати, і практичний досвід: ось вже майже два десятки років працює професійна команда чинного міського голови Юрія Хотлубея.

Зараз ми впритул підійшли до децентралізації влади і передачі повноважень і фінансів на місця. Після довгих років пустих розмов ми нарешті дійшли розуміння важливості цього питання для майбутнього країни. Необхідно, щоб була побудована реально діюча система місцевого самоврядування.

І ми не можемо залишатися осторонь цього процесу. Питання децентралізації є одним із ключових для партії «НАШ КРАЙ». Це співпадає з нашим баченням перспективи подальшого розвитку України. Тому ми маємо намір будувати гідне майбутнє Маріуполя і нашої єдиної і неподільної України у лавах «НАШОГО КРАЮ».