“Влада гальмує процес децентралізації”, – “Наш край” вимагає розблокувати виборчий процес у понад 160 ОТГ

08.08.17tsik - “Влада гальмує процес децентралізації”, – “Наш край” вимагає розблокувати виборчий процес у понад 160 ОТГ

“Наш край” вимагає розблокувати виборчий процес у понад 160 об’єднаних територіальних громадах та негайно призначити дату виборів. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак у зверненні до Центральної виборчої комісії.

За його словами, намагаючись зберегти контроль у регіонах, влада цілеспрямовано затягує процес виборів у нових ОТГ по всій країні.

“Кожного тижня до ЦВК надходять заяви на проведення виборів до ОТГ з районних адміністрацій з повним пакетом документів. Сьогодні 722 місцеві ради утворили 163 громади, які готові до об’єднання та очікують, коли влада перестане гальмувати процес утворення ОТГ і оголосить дату виборів. Влада має негайно розблокувати виборчий процес”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, щоб новостворені ОТГ встигли сформувати місцевий бюджет, вибори треба провести до початку жовтня.

“Якщо вибори не відбудуться до початку жовтня – понад півтори сотні ОТГ не зможуть вчасно сформувати місцевий бюджет та, відповідно, районна державна влада залишить за собою контроль та вплив”, – повідомив Олександр Мазурчак.

Він додав, ситуація ускладнюється тим, що ще 90 громад перебувають у процесі завершення об’єднання та готують звернення до ЦВК.

“Ситуація погіршується тим, що ще 90 громад завершують процес об’єднання. Так у 9 ОТГ ОДА вже готують звернення до ЦВК, 53 ОТГ на стадії завершення прийняття рішення про об’єднання, а 28 ОТГ чекають висновку від ОДА. Для влади це може стати підставою для подальшого затягування виборів”, – зазначив Олександр Мазурчак.

“Наш край” вимагає від ЦВК прискорити процес розгляду заявок з регіонів та негайно призначити на кінець вересня місцеві вибори.

“Влада має припинити гальмувати процес децентралізації та негайно призначити дату виборів в ОТГ”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, 12 липня 2017 року набрав чинності закон, який забезпечує фінансування виборів в об’єднаних територіальних громадах у 2017 році. Законом на 272,3 млн грн збільшено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

 

Станом на сьогодні, на розгляді Центральної виборчої комісії знаходяться звернення від облдержадміністрацій щодо призначення перших виборів у 163 об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 722 місцеві ради.

 

За даними щотижневого моніторингу Мінрегіону щодо стану формування об’єднаних громад в Україні, ще 90 громад – на фінальних стадіях процесу об’єднання.