Органи влади на Чернігівщині мають активізувати роботу зі створення ОТГ та завершення процесу децентралізації в регіоні. Про це повідомила депутат Чернігівської обласної ради від партії «Наш край» Ірина Грозенко.
За її словами, уряд затвердив перспективний план формування територій ОТГ, що покриває 100% території області.
«Це дуже важливе рішення, оскільки воно означає, що кожен населений пункт має увійти до складу ОТГ, чи приєднатися до вже існуючих», – прокоментувала Ірина Грозенко. Вона додала, що «Наш край» був ініціатором створення об’єднаних громад на Чернігівщині і зараз продовжує відстоювати права ОТГ щодо розпорядження власними ресурсами, у першу чергу, землями поза межами населених пунктів, які зараз передаються в ОТГ. На порядку денному – вирішення питання передачі лісів, що належать агролісгоспам, та водних ресурсів.
На думку Ірина Грозенко, зараз органи влади повинні активізувати діяльність щодо приєднання до ОТГ тих сіл, які поки що не увійшли до громад. Адже ці населені пункти зможуть перейти на інше фінансування та не чекати «манни небесної», а самостійно вирішувати нагальні питання своїх жителів.
Згідно із затвердженим урядом планом формування територій ОТГ, зміни уточнюють склад Батуринської, Комарівської, Плисківської, Городнянської, Ічнянської, Парафіївської, Козелецької, Кіптівської, Деснянської, Коропської, Корюківської, Менської, Вертіївської, Лосинівської, Малодівицької, Ладанської, Линовицької, Ріпкинської, Семенівської, Сосницької, Олишівської, Михайло-Коцюбинської, Іванівської, Халявинської, Гончарівської та Новгород-Сіверської громад. Окрім того, перспективний план доповнено Понорницькою, Крутівською, Седнівською, Новобілоуською, Ніжинською, Прилуцькою і Чернігівською громадами.