Влада Черкас повинна забезпечити право громад самостійно обирати службу вивезення сміття – «Наш край»

16.07.2116 07 cherkasy - Влада Черкас повинна забезпечити право громад самостійно обирати службу вивезення сміття - «Наш край»

Місцева влада повинна надати можливість громадам самим обирати службу вивезення сміття, яка обслуговуватиме будинки місцевих жителів. Про це заявив голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край» Анатолій Нужний.

«Місцева влада повинна дати можливість громадам самим обирати службу, яка обслуговуватиме їхні будинки, погодити тарифи та укладати відповідні договори», – зазначає Анатолій Нужний.

Голова Черкаської обласної організації додає, що питання поводження з відходами, стихійні сміттєзвалища, в яких потопають полігони та лісосмуги – гостра проблема не тільки міста Черкаси та Черкаської області, а країни в цілому. Тож партія «Наш край» неодноразово вносила пропозиції щодо врегулювання цього питання на рівні уряду.

При цьому він додав, що два роки поспіль черкасці боролися із компанією-монополістом, яка здійснювала вивезення великогабаритного сміття за 13 гривень на місяць – з кожної особи, починаючи від новонароджених. Містяни мали сплачувати ці гроші, не зважаючи на те, чи користуються цією послугою чи ні. При цьому обрання компанії і встановлення тарифу відбувалось без погодження з жителями міста – фактично їх було поставлено перед фактом. Закінчилася ця боротьба тим, що договір між ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість» Благоустрій» та міськрадою був розірваний за рішенням суду.

На думку А.Нужного, розірвання договору із кампанією-монополістом – це правильний крок, але проблему поки що не вирішено: контейнери для великогабаритних відходів «Нова якість» забрала, а підприємства, на які тимчасово покладені ці роботи, не справляються з обсягами. Наразі місто готується до оголошення конкурсу серед компаній, які готові займатися вивезення великогабаритного сміття. Однак тепер до організації роботи, щодо вивезення великогабаритних відходів місцевій владі потрібно підійти раціонально.

16 07 cherkasy 2 - Влада Черкас повинна забезпечити право громад самостійно обирати службу вивезення сміття - «Наш край» 16 07 cherkasy 3 - Влада Черкас повинна забезпечити право громад самостійно обирати службу вивезення сміття - «Наш край»