Віктор Федорченко, Сумщина: Мають з’являтися нові будинки, школи, дитячі садки, театри, сквери…

22.09.15Fedorchenko1 - Віктор Федорченко, Сумщина: Мають з’являтися нові будинки, школи, дитячі садки, театри, сквери…

Кожне місто має свою історію, якою пишається, або про яку, навпаки, воліє забути. Хтось виносить з минулого лише спогади, а хтось – важливі уроки, як має розвиватися місто в майбутньому. Найкраще розуміють, що потрібно місту та громаді, ті, хто постійно контактує з владою та народом, розуміє потреби й страхи кожного. Про те, чого не вистачає Сумам і що потрібно робити для розвитку міста, ми поговорили з головою сумського осередку політичною партії «НАШ КРАЙ» Віктором Федорченком.

Ви – відома в місті людина, успішний бізнесмен, берете участь у політичному та громадському житті Сум і, звісна річ, гостро відчуваєте потреби та переживання його жителів. Які настрої напередодні виборів переважають у Сумах?

Завдяки специфіці моєї роботи я часто зустрічаюся з великою кількістю людей – це і представники бізнесу, і робітники, учителі, лікарі, студенти, пенсіонери… У всіх з них різні проблеми й потреби, але майже всіх сьогодні турбують лише два питання: що робити і за кого голосувати. У нашому місті, як і в усій країні, панує відчуття невизначеності, занепокоєння. Люди прагнуть стабільності й розуміють, що сьогодні, як ніколи, не мають права на помилку й треба обрати тих людей, хто справді зможе правильно й ефективно управляти, піклуючись про майбутнє громади.

Яких людей, на вашу думку, сьогодні потребує влада як у Сумах, так і в усій країні?

По-перше, люди, які керують країною, областю, містом чи селом, не повинні воювати за народну владу зі своїм же народом. Ситуація в країні вимагає, аби до влади прийшли професіонали, які можуть ефективно управляти, які не займаються популізмом, не обіцяють, але натомість роблять реальні справи, забезпечують робочі місця, наповнюють бюджет міста. Це мають бути управлінці, менеджери, у яких є досвід роботи, професійна команда, які вміють гасити конфлікти, долати труднощі. Якщо людина змогла, наприклад, відкрити власну справу, стати успішною, обійняти керівну посаду, стати лідером, вона зможе цей досвід використати на користь громади. Моя точка зору, що знайшла своє відображення і в ідеях партії «НАШ КРАЙ»: ухвалювати рішення від імені народу повинні не політики, а професіонали-господарники. На мою думку, Сумам не вистачає саме професіоналів. Сумська влада не хоче, не вміє і не може вирішувати питання фахово. Місто доведене до відчаю. Саме тому партія «НАШ КРАЙ» до своєї команди залучає людей з досвідом.

Які ще ідеї партії «НАШ КРАЙ» збігаються з вашими особистими переконаннями?

«НАШ КРАЙ» виступає за розвиток місцевого самоврядування, децентралізацію влади, відкритість і прозорість усіх чиновників, боротьбу з корупцією, розвиток промисловості та збільшення робочих місць, а також за справедливість та безпеку. Члени партії «НАШ КРАЙ» не прагнуть змінити все й одразу і по всій країні, наша мета – розвиток власного регіону, міста, громади. І мені як патріоту Сум ця думка дуже близька.

Тобто можна сказати, що ви отстоюєте першочерговість розвитку малої батьківщини та ідеї місцевого патріотизму? Що вкладаєте в ці поняття?

На мою думку, місцевий патріотизм – це, насамперед, коли ти докладаєш усіх можливих зусиль для розвитку міста, в якому живеш. Але для успішного життя міста розвиток має відбуватися абсолютно за всіма напрямами без винятків. Але як людина, котра працює в будівельному бізнесі вже понад 25 років, вважаю, що найголовніше в розвиткові міста будівництво. Мають з’являтися нові будинки, школи, дитячі садки, театри, сквери… Це показник того, що місто живе й буде жити.

Які ще виклики наразі стоять перед сумчанами і яким з них протистоятиме місцевий осередок партії «НАШ КРАЙ»?

Однією з найбільших проблем як у Сумах, так і в країні є корупція. Люди, які працювали в бізнесі та на керівних посадах, розуміють, що будь-які махінації та нечесні ігри є неприпустимими, адже лише ділові стосунки та довіра між партнерами можуть принести результат, вигідний для всіх учасників співпраці. Люди ж, які звикли вести політичні ігри, просто не мають досвіду чесної співпраці. На противагу таким моделям роботи «НАШ КРАЙ» пропонує чесність, взаємоповагу, уміння відстоювати власні інтереси. Також нинішні можновладці не залучають інвестицій, не поповнюють місцевий бюджет. Вони лише витрачають бюджет, спустошують його. Якщо кожне місто навчиться заробляти гроші власними силами, розвивати підприємства, створювати робочі місця, воно перестане залежати від столиці та кредиторів, а позитивні зміни зможе відчути кожен його мешканець. Здатність вести самостійну фінансову політику в умовах запровадження принципу децентралізації влади стане вирішальним для всіх міст, і для Сум також.