Відродження промисловості починається з доступної електроенергії, — «Наш край»

30.07.20

Без доступної електрики економічне відродження неможливе. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

За його словами, неможливо відродити промисловість, коли електроенергія в країні найдорожча у Європі.

«На тлі заяв влади, що електроенергія у країні знижується у ціні, сьогодні її вартість найдорожча у Європі. Ціна на українську електрику становить понад 36 євро/МВт-год. Якщо порівнювати з цінами на європейській енергобіржі Nord Pool — то українська електрика у двадцять разів дорожче за електрику у Норвегії (1,84 євро/МВт-год), втричі перевищує ціну у Швеції (10,18 євро/МВт-год) та вище за ціни інших європейських країн. За таких умов відродження промисловості неможливе», — зазначив Олександр Мазурчак.

Найвищі в Європі тарифи на електроенергію — це наслідок нерішучості влади, наголосив співголова партії.

«Влада боїться образити енергетичних олігархів та примусити їх знизити ціну. У підсумку, українці змушені переплачувати у кишені олігархів мільярди гривень на рік», — переконаний Олександр Мазурчак.

«Наш край» очікує, зазначив він, що влада створить умови, за яких олігархи не отримуватимуть надприбутків, відповідно — ціна на електроенергію знизиться, а сама енергосистема буде працювати стабільно та перспективно.

«Досить годувати олігархів!», — підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, станом на 27 липня середньозважена добова ціна електроенергії на ринку «на добу наперед» (РСВ) в об’єднаній енергосистемі (ОЕС) України знизилася на 17,3%, або на 244,22 гривні/МВт-год до 1 169,32 гривень/МВт-год порівняно з 20 липня.

Водночас, якщо порівнювати з цінами на європейській энергобиржі, Nord Pool, ціна в ОЕС України (36,28 євро/МВт-год) перевищує ціни в Норвегії (1,84 євро/МВт-год) у 34,4 рази, в Швеції (10,18 євро/МВт-год) — у 3,6 рази, у Данії (31,08 євро/МВт-год) – на 14,3%, у Франції (35,05 євро/МВт-год) на 3,4%, в Німеччині (32,53 євро/МВт-год) — на 10,3%, в Австрії (33,46 євро/МВт-год) на 7,8%.