Весь світ пильно стежить за подіями в Маріуполі

02.10.15

Юрій Хотлубей поспілкувався з польськими журналістами

Світові ЗМІ жваво цікавляться усіма аспектами життя маріупольців. Так, нещодавно до лідера маріупольської організації партії «НАШ КРАЙ» міського голови Маріуполя Юрія Хотлубея звернулися журналісти з Польщі. Польське агентство преси (РАР) і польське видання Gazeta Wyborcza отримали від мера відповіді на всі їхні запитання.

Юрій Хотлубей поділився своїм досвідом у питаннях зміцнення обороноздатності Маріуполя, розповів подробиці трагедії мікрорайону Східний, наголосивши, що вже понад 25 днів в околицях міста зберігається режим тиші. Мешканці Маріуполя та прилеглих селищ не чують звуків снарядів, що розриваються. Загалом, за словами міського голови, у Маріуполі зберігається нормальне життя. Без перешкод стартував новий навчальний рік, а комунальні та містоутворюючі підприємства продовжили роботу в повному обсязі. Крім того, кандидат від партії «НАШ КРАЙ» повідомив про роботу з вимушеними переселенцями, а також про патріотичне виховання молоді в Маріуполі. Мер докладно розповів і про економічний стан міста, уточнивши, що держава у повному обсязі виконує свої зобов’язання щодо субвенцій, а казначейство безперебійно пропускає платежі.

Звісно, Юрій Хотлубей поділився й основними проблемами рідного краю: «Кілька років тому середня зарплата у доларовому еквіваленті становила $400, а на металургійних підприємствах – $600. Сьогодні середня заробітна плата в доларовому еквіваленті становить $200, на комбінатах – $300. Падіння вдвічі. А враховуючи те, що ми давно інтегрувались у світову економіку, велика кількість продуктів до нас надходить по імпорту, тож виходить, що в умовах, що склалися, купівельна спроможність маріупольців різко впала».

На думку Юрія Хотлубея, для уряду країни питання зростання заробітної плати повинно бути головним в економічній реформі України. Також міський голова акцентував увагу на різкому зростанні тарифів, зазначивши, що їх підвищення має бути адекватним зростанню доходів населення.