Василь Куліда, Чернігівщина: Якщо люди опиняться на вулиці – така реформа нічого не варта

26.09.15

Як допомогти чернігівським аграріям стабілізувати регіональну економіку, створити нові робочі місця? Відповідь на ці та інші запитання знає один із лідерів «НАШОГО КРАЮ» на Чернігівщині Василь Куліда – досвідчений правоохоронець, фінансист, депутат Чернігівської обласної ради.

Чому ви обрали саме партію «НАШ КРАЙ»?

Мені близький «НАШ КРАЙ», бо Чернігівщина і справді мій рідний край. Усе професійне життя я присвятив цьому куточку України і пишаюся цим. Моє особисте переконання – допомогти нашій області зможе лише людина, яка народилася і виросла тут.

Приємно й те, що колеги з «НАШОГО КРАЮ» поділяють три головні для мене критерії чесної праці – порядність, професійність і патріотизм. У нашій депутатській групі в облраді панує атмосфера свободи, кожен може вільно висловлювати свою думку. Ми всі на рівних.

Ви депутат обласної ради. Про що найчастіше запитують у вас виборці?

Часто спілкуюся з людьми, причому іноді це відбувається просто посеред вулиці. От, до речі, перевага місцевого кандидата – він завжди поруч, доступніший для спілкування, відкритий для вирішення повсякденних проблем людей.

Що цікавить земляків? Наші дороги, вулиці, дахи – увесь житлово-комунальний сектор. Запитують і про децентралізацію та об’єднання громад, цікавляться, як це вплине на їхнє життя. Звісно, всіх цікавлять медичне забезпечення, якісна освіта.

Ви є правоохоронцем зі стажем. А нині триває реформа органів МВС. Чи цікавляться люди новою поліцією?

Так. Але найбільше хвилює завтрашній день людей, які багато років пропрацювали в міліції. Чи не втратять вони роботу, стаж, державні гарантії?

В області у правоохоронних органах тільки атестованих співробітників близько 5 тисяч. Разом з родинами та ветеранами – тисяч з 12 буде. Це прошарок, не рахуватися з яким неможливо. Якщо всі вони внаслідок реформування опиняться на вулиці, то хіба ця реформа того варта?

Тому я пильно стежу за створенням чернігівської поліції. Якщо колегам знадобиться моя допомога, охоче підставлю плече.

Мені болить те, що у нас, коли людині виповнюється 50 років, її автоматично списують з лав МВС. Але ж держава вкладала у фахівця час і гроші. У нього безцінний досвід. І це все просто викинути?

У США зовсім інакше чинять. Там ветерани – вагома ланка у підготовці молодих полісменів. Вони працюють консультантами, викладачами в академії або агентами під прикриттям. Їм часто значно більше 50-60 років. Ось який західний досвід нам варто переймати.

У чому насамперед варто підтримати Чернігівщину та її громаду?

Громадам необхідно розвиватися. На це потрібні гроші. Але ж кредит під заставу, приміром, сільради не візьмеш. Зростанню внутрішніх інвестицій сприятиме децентралізація. Завдяки їй громада отримає спільне майно, землю, якою вона зможе розпоряджатися і зацікавити інвестора.

Іноземні партнери вже сьогодні готові вкладати великі кошти в Україну, в її сільське господарство, але нам потрібно спростити податкові закони, зменшити паперову тяганину – і тоді до нас прийдуть інвестиції. А це нові школи, дитсадочки, якісна медицина і багато інших хороших речей.

Саме в роботі із залучення великих інвесторів я бачу своє головне завдання як депутата і представника Чернігівської громади. Вірю – з командою «НАШОГО КРАЮ» з цим завданням упораємось.