Василь Друк, Івано-Франківщина: Якщо підприємство сплачує податки на місці та забезпечує роботою людей, хіба це погано?

29.09.15

У команді політичної партії «НАШ КРАЙ», яку 18 вересня в Івано-Франківську презентував її лідер Руслан Гусак, є й відомий в Івано-Франківську забудовник Василь Друк. Детальніше про себе, свій досвід, ідеї та політичну партію «НАШ Край» він розповів у інтерв’ю.

Чому ви обрали для себе саме цю політичну силу?

Тому що політична партія «НАШ КРАЙ» складається з господарників, які й заявили у своїй програмі та довели справами, що треба розбудовувати державу. Це люди, які не бажають брати участі у політичних інтригах, а хочуть змінити життя в рідному краї на краще.

Партія «НАШ КРАЙ» заявляє про те, що стоїть на засадах місцевого патріотизму. Що особисто ви вкладаєте в це поняття?

Місцевий патріоти – це люди, які переймаються розвитком рідного краю, того куточка, де вони живуть. І патріотизм означає не лозунги й популістські заклики, а роботу, яка робиться не сьогодні на сьогодні, як зараз це часто практикують, а сьогодні на завтра. Тобто сьогодні ти вкладаєш, а результат буде і сьогодні, і завтра. Ось це справжній патріотизм.

А як ви ставитесь до децентралізації? Вона є необхідною для місцевих громад чи без неї можна обійтися?

Якщо подивитися на досвід країн, які вже живуть за системою децентралізації, де міста не залежать від центру і де місцеві громади мають вплив, де створюються умови для бізнесу, розвитку виробництва, то така децентралізація нам потрібна. Якщо підприємство сплачує податки на місці й забезпечує роботою людей, то збільшуються доходи як до місцевого бюджету, так і до сімейного гаманця. Хіба це погано? Тому децентралізація потрібна, але потрібна в правильному, законному руслі. Тобто необхідне повне перезавантаження влади і зміна законів.

Ні для кого не секрет, що в Україні існує корупція. Як її можна подолати і що робитиме для цього партія «НАШ КРАЙ»?

Це стосується трохи і попереднього запитання. Нам потрібна децентралізація – тобто щоб людина не залежала від чиновника. Так, наприклад, зараз уже запроваджується система надання дозволів та довідок в електронній формі. От якраз завдяки децентралізації все має бути розставлено на свої місця. Як бізнесмен скажу, що від політиків і до силових структур усі намагалися зайнятися бізнесом. А зараз нехай буде чиновник, нехай їх буде менше,иале нехай кожен відповідатиме за свою ділянку роботи і отримуватиме більшу зарплату. Таким чином, у нього не буде можливості брати хабара. І чиновники, і правоохоронні органи – всі повинні зайняти свою професійну нішу. У них має бути гідна зарплата, вони повинні цінувати свою професію, дорожити та пишатися нею.

Чи є у вас як члена партії «НАШ КРАЙ» рецепт, як навести лад у нашому місті та області?

Для того щоб навести лад, найперше, що потрібно, це бути добросовісними. Якщо депутатами, то депутатами, якщо чиновниками – то чиновниками. Бо ми всі страждаємо від того, коли чиновник багато на себе бере і не приймає рішення. Особисто в моєму бізнесі, наприклад, політики використовували владу, а на даному етапі, поки йде цей перехідний період, я бачу, що збирається команда, яка бажає привести до влади гідних, порядних патріотів нашого краю, людей, які не зможуть приймати протягом перехідного періоду невиважених рішень, не дозволятимуть втручатися чиновникам у господарські справи. Таким чином ми зможемо навести лад. Це важко, але ми мусимо докласти до цього всіх зусиль.

Як забудовник і бізнесмен скажіть, будь ласка, чи важко зараз розвивати бізнес?

Бізнес повинен розвиватися спокійно. А коли відбуваються зміни, інфляційні процеси – це дуже важко, бо в тебе є зобов’язання перед людьми як у забудовника. Ти мусиш побудувати будинок і здати його людям незалежно від того, використав гроші чи ні. Я хочу ще раз наголосити на тому, що дуже багато грошей втрачається у нас через те, що рішення не приймаються вчасно місцевими радами. А через інфляцію ці гроші згорають і за них можна зробити вже на 50% менше. Тому бізнесу шкодять зайві втручання. Контролем повинні займатися контролюючі органи. А у нас на бізнес, особливо будівельний, впливати хочуть усі. І тоді виходить, що займатися бізнесом легше тому, чия політична партія при владі. А коли колеги не при владі, то маєш складності.

Однією з програмних вимог партії є комфортний рідний край. Яким чином Прикарпаття перетвориться на такий?

У нас є дуже багато можливостей зробити наш край комфортним для людей. За приклад можна взяти Львів, оскільки у львівських мерів є чому повчитися. Вони часто використовують різноманітні програми для підвищення комфортності міста, наприклад, довгострокові кредити для благоустрою чи нового будівництва, яке буде корисним для людей. Мають розроблятися нові маршрути міського транспорту, оновлюватися парки, дороги. Ось той мінімальний набір, який створює у місті затишок і комфорт. Таким чином, воно розвивається і йде європейським шляхом. Якщо взяти будівництво, то у нас є архітектурна рада, яка повинна затверджувати будівництво, особливо у центральній частині, в якій будинки мають відповідати стилю історичної забудови, що є гордістю нашого краю.

За короткий час політична партія «НАЙ КРАЙ» здобула симпатії виборців. Як вам це вдається?

Тому що партія складається з господарників, людей, які хочуть розвивати рідний край. У нашій команді є люди, які довели власною працею, що вміють це робити, знають як і можуть показати приклад. Ось за таким принципом формувалася наша команда і особливо відбір кандидатів до місцевих рад. Членам нашої команди і кандидатам подобається підхід партії, а партії подобається їхній підхід. І людям так само подобається, бо треба перестати шукати крайнього чи ворога, а просто ставати й робити. І основне – не зациклюватися лише на проблемах сьогодення, а водночас працювати і на майбутнє.