Василь Андрєєв, Київщина: Людям завжди потрібно говорити правду

08.10.15

Перший номер у списку партії «НАШ КРАЙ» до Броварської міської ради Василь Андрєєв уже сім років працює на посаді заступника міського голови, тому чудово розуміє, які потреби у міста сьогодні та як їх професійно вирішити.

Чому ви обрали для себе саме партію «НАШ КРАЙ» і чим вона відрізняється від інших партій?

Мені імпонує те, що «НАШ КРАЙ» позиціонує себе як партія господарників, яка передусім опікується проблемами місцевих громад і залучає до своїх лав фахівців з органів місцевого самоврядування – комунальників, господарників, економістів, фінансистів – професійних людей, які здатні вирішувати всі ці питання на місцевому рівні. Я вважаю, що це правильно і закономірно. Все залежить від людей, які входять до складу партії, від того, наскільки вони сумлінно виконують статут організації. Я впевнений: якщо члени усіх партій виконуватимуть статутні положення та програми своєї організації, то все буде гаразд. І на місцевому, і на державному рівнях.

До складу політичної сили «НАШ КРАЙ» у Броварах входять саме такі професіонали?

Сідаючи в таксі чи автобус, нас передусім цікавить не те, чи вміє водій голосно та гарно співати, а те, чи має він професійні навички в керуванні транспортним засобом, чи довезе він нас цілими та здоровими до домівки. То скажіть, чому для того, щоб керувати структурами – комунальними, економічними, фінансовими, охорони здоров’я – ми обираємо тих, хто просто гучно «співає» пісні, які нам приємно чути, а не того, хто вміє працювати?

Безумовно, запрошуючи до лав партії «НАШ КРАЙ», ми орієнтувались на професіоналів, які розуміються на питаннях та завданнях не лише місцевого самоврядування та комунального господарства, а й в галузі освіти, охорони здоров’я. На мою думку, в партії мають бути люди принципові, енергійні та готові працювати тільки на користь громади. Сьогодні в нашій партії є учасники АТО. Чому ці хлопці в нашій партії? Тому що вони, передусім, розділяють наші погляди. І я впевнений, що вони виконуватимуть функцію контролерів. Вони будуть совістю нашої партійної організації. Люди, які пройшли такі випробування, не дозволять нікому зрадити інтересам громади.

Ви вже сім років працюєте на посаді заступника міського голови. Що зроблено у Броварах саме для людей?

Сьогодні Бровари – це успішне місто, чи не найкраще в Київській області. Ми отримали прапор Європи, що вказує на те, що Бровари орієнтовані на європейський стиль життя, на європейський уклад. Ми справді до цього готові. Ми знаємо, що потрібно робити для того, аби бути членом Європейської Асоціації не на правах молодшого брата, а повноправним. Головне питання – це розвиток міста. Бровари розташовані неподалік Києва, і цей факт є дуже важливим для інвесторів. Місто привабливе не лише для житлової забудови, а й як місце для інвестування у розвиток економіки. Завдяки вдалій інвестиційній політиці на поточний момент ми забезпечили перевиконання місцевого бюджету. Це дало нам змогу відремонтувати навчальні заклади, розпочати розширення вулиці Київської, вирішувати завдання стосовно застарілої інженерної інфраструктури.

Які цілі ставить перед собою партія «НАШ КРАЙ», на що буде розставлено акценти та зміни в якій галузі передусім слід очікувати броварчанам?

Наш край починається з нашого подвір’я. Першочергово на розгляд будуть винесені питання благоустрою, облаштування 100% будинків тепловими лічильниками. Ми хочемо, щоб люди сплачували лише за отримане тепло. Але потрібно, щоб отримане тепло зберігалося в наших оселях, школах, садочках та адмінбудинках, а не вилітало в повітря. Потрібно негайно утеплювати всі ці споруди, адже за це дасть змогу суттєво зменшити витрати як мешканців, так і місцевого бюджету. На вирішення цих проблем плануємо залучати кошти місцевого та державного бюджетів.

Восени мешканці скаржаться на безлад та сморід біля місць збирання твердих побутових відходів. Ми запропонуємо сучасні технології збору та транспортування таких відходів.

Дуже актуальним для населення зараз є питання високих тарифів на комунальні послуги. Чи є у партії «НАШ КРАЙ» план вирішення цієї проблеми?

Як можна довіряти тим партіям і громадським діячам, які в своїх передвиборчих програмах обіцяють знизити тарифи на 70%? Це свідчить лише про те, що люди ніколи не вникали в суть і в складову цього тарифу.

Вони знову голосно «співають» про те, що нам приємно чути! Трагізм цієї проблеми полягає в тому, що неможливо залишати існуючі тарифи, оскільки більшість людей просто неспроможна сплачувати їх. Ми вимагатимемо закладення в тариф для населення вартості енергоносіїв, добутих і вироблених в Україні, а не закуплених за кордоном або у сто першого посередника. Це питання є невідкладним, першочерговим і життєво необхідним.

Що буде зроблено безпосередньо для міста та броварчан?

Люди повинні почуватися в безпеці на вулицях міста. Тому ми підтримуємо ініціативу щодо реорганізації органів міліції, підвищення її кадрового потенціалу та її матеріальне забезпечення. Крім цього, у наших планах – обладнання камерами відеоспостереження таких місць відпочинку, як Парк Перемоги, Майдан Свободи, парк Шевченка, сквер «Юність», парк «Приозерний».

Через Бровари проходить одна з центральних магістралей нашої держави – вулиця Київська. Вона є досить завантаженою, тому камери відеоспостереження повинні бути встановлені на всіх перехрестях та світлофорах, де найчастіше трапляються ДТП. Наявність камер буде як профілактикою правопорушень, так і допомогою в їх розкритті.

Наразі у Броварах відчувається нестача місць у школах та дошкільних навчальних закладах. Наше завдання – зробити так, щоб їхня кількість відповідала щільності житлової забудови. Забудовники повинні зробити внесок на будівництво шкіл і дитячих садочків пропорційно площі забудови.

Яку економічну політику пропонує «НАШ КРАЙ» Броварам?

Я вже говорив, що Бровари – це місто, яке динамічно розвивається. Дуже важливо дотриматися балансу між темпами зростання житлової та промислової забудови. Ми не повинні перетворитися на спальний район міста Києва. Витрати на утримання житлового та комунального комплексу повинні бути співвідносні надходженням від сплати податків підприємствами міста. Інакше – це шлях до міста дотаційного. Розвиток промисловості у Броварах – це будівництво екологічно безпечних підприємств харчової, переробної галузі та легкої промисловості. Для створення цих підприємств потрібні розвинута інфраструктура, доступний земельний, та фінансовий ресурс, податкові канікули (по місцевих податках) на визначений термін.