В уряді визнали можливість знизити ціну на газ, але все одно планують її підвищити, – «Наш край»

23.07.18

Влада сама визнає можливість знизити ціну газу для населення. Це відзначив співголова “Нашого краю” Олександр Мазурчак, коментуючи заяви представників різних владних структур. 

Він наголосив, що на сьогодні відсутні підстави для підвищення ціни на газ.

“У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості заявили, що з урахуванням усіх складових видобутку, транспортування, продажу реально продавати газ споживачам щонайменше на 5-6 відсотків дешевше, ніж нині. Це навіть виходячи із сьогоднішнього підходу – змішуючи газ вітчизняного та іноземного видобутку”, – сказав Олександр Мазурчак.

Разом із тим, зазначив він, низка державних відомств проштовхує протилежну позицію – накрутити ціни.

“Міністерство економічної політики прогнозує цьогорічне здорожчання газу на 18%. У наступні два роки — ще на 20. Нацбанк узагалі вважає, що до кінця року газ коштуватиме на 25 відсотків більше”, – зауважив Мазурчак.

Співголова “Нашого краю” вказав на суперечливість позиції урядовців у газовому питанні.

“Влада не може розібратися сама з собою. Намагається вкотре приховати справжню вартість газу. По суті — бреше. Адже адекватна ціна на вітчизняне блакитне паливо 3,2 тисячі гривень за тисячу кубометрів. Тобто вдвічі нижча від нинішньої. Для потреб людей та ЖКГ газу вітчизняного видобутку цілком вистачить ”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, “Наш край” проводить всеукраїнську кампанію зі збору підписів проти підвищення ціни на газ. Підписи збирають в усіх регіонах України та в мережі Інтернет на сторінці http://kabminstop.info. Також охочі підтримати ініціативу мають змогу зателефонувати на гарячу лінію партії: 0 800 21 800 4.