В ОТГ на Чернігівщині представники «Нашого краю» ознайомилися з бюджетним регламентом

04.09.17

У Батуринській ОТГ на Чернігівщині представники «Нашого краю» ознайомилися з бюджетним регламентом. Переваги прийняття цього документу депутатам і громадськості презентували представники Центру «Доброчин».

Перший заступник Батуринського міського голови Валентин Потеруха, зауважив, що бюджетний регламент покликаний налагодити діалог та партнерські відносини між владою і громадянами, зокрема, в бюджетному процесі. Адже ради самостійно можуть встановлювати правила залучення громадян до процесу прийняття колективних рішень та розпоряджатися коштами, сплаченими платниками податків.

Бюджетний регламент визначає правила поведінки учасників бюджетного процесу – депутатів місцевої ради, міського голови, керівників бюджетних установ, інших осіб, що можуть бути запрошені для участі в роботі по обговоренню, складанню, затвердженню та виконанню бюджету. У ньому чітко прописано всі стадії бюджетного процесу, зміст робіт, виконавці, терміни виконання, а також залучення громадськості та забезпечення прозорості під час підготовки і виконання міського бюджету.

Обговорюючи можливості прийняття Бюджетного регламенту Батуринською міською радою, фахівець з бюджетних питань Віктор Бистров (представник «Нашого краю») зазначив, що органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення з регулювання діяльності будь-якого підпорядкованого їм підрозділу.

«Чим більше громадськості буде залучено до бюджетних процесів, тим краще будуть вирішуватись місцеві питання», – наголосив він.

Учасники заходу дійшли до висновку, що бюджетний регламент також повинен віднайти золоту середину в забезпеченні балансу інтересів ради, голови ОТГ, виконкому та громади. Насамперед, це сприятиме підвищенню ефективності та прозорості бюджетного процесу.