Увічнити пам’ять: у Слов’янському районі перепоховали останки невідомих солдат

04.05.17

18275167_1163320953814432_7710175718653605380_n3 травня останки 86 радянських воїнів, загиблих на землях Слов’янщини у 1941-43 роках, були поховані у братській могилі біла села Тетянівка. Допомогу в організації заходу надала команда “Нашого краю”.

Протягом останніх чотирьох років роботою з розшуку та ексгумації останків солдат у Слов’янському районі займається громадська організація “Плацдарм”.

За словами представника Святогірської міської організації “Нашого краю” Сергія Приймачука, активісти громадської організації стали гідною заміною старшого покоління.

“Перепоховання солдат Другої світової війни ми почали ще 10 років тому у селі Пришиб. Добре, що зараз цю справу продовжує молодь з “Плацдарму”, яку ми підтримуємо організаційно і матеріально. Плануємо співпрацювати і надалі”, -зазначив Сергій Приймачук.

Думку колеги розділяє і голова Донецької обласної організації “Нашого краю” Сергій Третьяков.

“Ми повинні пам’ятати, що земля нашого краю полита кров’ю наших предків і наш святий обов’язок шанувати їх пам’ять. Дуже важливо, щоб наша історія залишилась неспотвореною. Я дуже вдячний тому молодому поколінню, яке це розуміє і займається пошуковою роботою, що спрямована на відновлення історичної істини та гідне поховання полеглих воїнів”, – впевнений Сергій Третьяков.

За словами керівника ГО “Плацдарм” Олексія Юкова, найбільша складність у роботі організації полягає в проблемі ідентифікації знайдених останків. Так, з 86-ти бійців і командирів не вдалося встановити нікого, всі вони залишаються “невідомими”.

На урочистому мітингу були присутні обласні та районні керівники, голови сільских рад, представники громадських та релігійних організацій, ветерани та мешканці Слов’янщини. Після громадянської паніхиди останки воїнів Другої світової війни під триразовий залп почесної варти опустили в братську могилу.

 

“Наш край” готовий і надалі сприяти та всіляко підтримувати пошукові роботи.