«Уряд зобов’яже пільговиків півмісяця ходити пішки», – «Наш край» вимагає не скорочувати пільги

23.03.18

Не обмежувати право пільговиків на безкоштовний проїзд вимагає в уряду партія “Наш край”. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак у звернені до КМУ.

За його словами, уряд планує обмежити пільговикам кількість безкоштовних поїздок та для цього впроваджує монетизацію пільг за проїзд.

“Нещодавно уряд ухвалив постанову, яка передбачає монетизацію пільг за проїзд у розмірі 30 безкоштовних поїздок на місяць. Тобто, на думку чиновників, пільговику достатньо їздити у справах лише 15 днів на місяць, а решту 15 днів ходити пішки. Ця норма – свідчення процесу згортання пільг. “Наш край” вимагає не обмежувати право громадян на безкоштовний проїзд”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, фінансування пільг покладають на місцеві бюджети, хоча рішення приймає центральна влада.

“Уряд приймає рішення щодо монетизації пільг, а на місцеву владу покладає обов’язок фінансувати витрати на компенсацію пільговикам на транспорт. Те саме стосується і категорій пільговиків – їх визначає центральна влада, а фінансувати їх мають з місцевих бюджетів”, – наголосив Олександр Мазурчак.

Він закликав владу не згортати пільги та забезпечити регіони фінансуванням на пільговий проїзд з державного бюджету.

“Наш край” вимагає не перекладати фінансування пільг на місцеві бюджети та збільшити соціальну норму щонайменше з 30 до хоча б 60 поїздок на календарний місяць, що відповідає потребам громадян їздити протягом місяця за потребами”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, 14 березня 2018 року уряд ухвалив постанову «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» із доопрацюванням. Текст постанови досі не опубліковано.