«Уряд взяв курс на тотальну деіндустріалізацію країни», – Сергій Кальцев підвів підсумки 2017 року

26.01.18

Непрофесійна робота уряду привела до ще більшого зубожіння населення: для тисяч громадян України матеріальна допомога з місцевих бюджетів – остання надія на виживання. Про це заявив голова Запорізької обласної організації «Нашого краю» Сергій Кальцев на пленарному засіданні міської ради 25 січня.

За його словами, показники, з якими країна завершила 2017 рік, не дають приводу для оптимізму.

«За оцінками провідних фахівців, для того, щоб досягти рівня ВВП 2013 року, нам знадобиться ще 12-15 років. Якщо в 2013 році ВВП України становив більше 180 млрд доларів, то за підсумками 2017 року, навіть з урахуванням символічного зростання в 2%, він становить близько 95 млрд доларів. Різниця майже в 2 рази. Країна продовжує скочуватися в безпросвітну економічну прірву. І, на жаль, в 2018 році через політику чинного уряду, ситуація може тільки погіршитися», -зазначив Сергій Кальцев.

Депутат підкреслив, що уряд взяв курс на тотальну деіндустріалізацію країни і перетворення її в сировинну і аграрну республіку.

«Так, станом на кінець 2017 року заборгованість по заробітним платам перевищила 2,5 млрд. Грн. При цьому понад 77% всіх боргів із зарплати припадає на промисловий сектор. Внаслідок зростання боргу по заробітній платі, росте і борг населення за комунальні послуги. І безглуздо цьому дивуватися на тлі постійного зростання цін на всі групи товарів і відповідно падіння рівня життя наших громадян. В окремих випадках один лише рахунок за опалення може перевищувати заробіток української родини», – упевнений Сергій Кальцев.

Він додав, сьогодні уряд працює на олігархів, а не на українців.

«У листопаді цього року заборгованість українців з оплати житлово-комунальних послуг збільшилася майже на 9% в порівнянні з жовтнем і склала більше 27 млрд грн. І це без урахування заборгованості по електроенергії. Все це яскрава ілюстрація того, до чого довели простих людей в результаті так званого приведення тарифів до ринкових умов. Чого в результаті добилася влада крім божевільних боргів і доведення власного населення до комунальної кабали? Я вже мовчу про те, що на субсидії в 2017 році Кабінетом міністром був виділений 51 млрд грн, який з держбюджету відправився прямо в кишені комунальних олігархів. Вдумайтеся, яких збитків зазнає державний бюджет на догоду цим комунальним монополістам!», – обурений Сергій Кальцев.

При цьому, нагадаємо, в найближчі три роки Україна повинна виплатити МВФ та іншим кредиторам понад 25 млрд доларів. Хоча жодна країна в світі не може похвалитися економічними успіхами після співпраці з фондом.

Він підкреслив, що єдино вірною стратегією по відновленню економіки є пропорційний розвиток промислового виробництва та аграрного сектору.

«Надавши пільги вітчизняному виробникові, створивши умови для експорту високотехнологічних українських товарів і повернувши спецрежим сплати ПДВ для аграріїв, можна закласти основу для відродження економіки країни. Звичайно, це далеко не всі заходи, які необхідно прийняти, але вони могли б створити базис для зростання. Тільки так можна буде створити нові робочі місця і в перспективі підняти соціальні стандарти: зарплати, пенсії та інші виплати», – підсумував Сергій Кальцев.