Уряд вже призначив винних за провал опалювального сезону, – «Наш край»

16.10.15

Кабінет міністрів замість належного забезпечення опалювального сезону продукує порожні заяви і намагається перекласти можливі проблеми із теплом на плечі місцевої влади.

Заява прем’єра про те, що він доручає місцевій владі самостійно ухвалювати рішення про початок опалювального сезону, є нічим іншим, як спробою перевести увагу суспільства з проблем, що очікують на громадян через недостачу газу й вугілля. Адже для включення систем опалення місцевим органам влади дозволу уряду не потрібно. Водночас заява про те, Кабмін забезпечує газ, а теплокомуненерго і облгази мають забезпечити постачання тепла, свідчить про те, що уряд вже призначив винними у можливих проблемах із опалювальним сезоном місцеві органи влади. Уряд має надавати чітку та правдиву інформацію про підготовку і хід опалювального сезону, а не шукати, на кого перекласти відповідальність за свої прорахунки.

Замість порожніх заяв Кабмін мав би перейматись встановленням справедливих тарифів на послуги ЖКГ, оприлюднити баланс газу та вугілля, прибрати від теплокомуненерго і облгазів олігархів. Київ і місцева влада повинні бути партнерами, адже саме це є однією із ключових положень децентралізації. Тож ганебна практика перекладання відповідальності з центральних органів влади на місцеві повинна назавжди відійти у минуле.

«Наш край» вимагає від уряду не займатися піаром і популізмом, а також заочно не призначати винних у проблемах із проведенням опалювального сезону.

Нагадаємо, напередодні старту опалювального сезону, 9 жовтня, уряд ухвалив постанову, яка зобов’язує всі органи місцевої влади відповідно до нормативно-правових актів прийняти рішення щодо початку опалювального сезону. «Ми забезпечуємо газ, а теплокомуненерго і облгази – забезпечують постачання як газу, так і тепла», – наголосив прем’єр Арсеній Яценюк. Водночас право місцевої влади визначати дату початку опалювального сезону закріплено наказами Міністерства палива та енергетики і МінЖКГ ще у 2008 році. Відповідно до них опалювальний сезон можна розпочинати за умови, що середньодобова температура повітря не перевищує 8 градусів.