Уряд та «Нафтогаз» грабують українців, а крайніми роблять місцеву владу, — «Наш край»

19.07.21mazurchak 2 - Уряд та «Нафтогаз» грабують українців, а крайніми роблять місцеву владу, — «Наш край»

Уряд звітує про підвищення пенсій на 54 гривні, проте старанно мовчить про трикратне підвищення тарифів на комунальні платежі. Такий дисбаланс у доходах та видатках населення веде до глибокої кризи у суспільстві. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

«Літнім українцям збільшили пенсію на суму, за яку можна придбати трохи більше кілограма гречки. Або на 1,45%. Проте Держстат показує цифри, які роблять це досягнення посміховиськом. Інфляція сягнула 9,5%, а тарифи зросли втричі. І це не межа – вже заявлено, що восени тарифи зростуть від 40 до 70 % – в залежності від міста», — заявив Олександр Мазурчак.

Співголова «Нашого краю» наголосив, що уряд ще й переклав відповідальність за це дорожчання на місцеві влади, не давши їм можливості якось вплинути на ситуацію.

«Створений урядом «ринок газу» повністю орієнтований на європейську вартість блакитного палива. А вона, як всім відомо, зараз у спокійний сезон вже б’є усі рекорди. Через інструкції від «Нафтогазу», місцеві теплогенеруючі компанії поставлені у безвихідь. Відтепер вони повинні здійснювати передплату за газ, а за найменші порушення отримуватимуть непідйомні штрафи. Тож місцеві влади не зможуть знизити тарифи, як би вони не хотіли цього», — наголосив співголова «Нашого краю».

­На думку Олександра Мазурчака, збільшення тарифів на тепло призведе до поглиблення кризи в тепловій галузі.

«Вищі тарифи неминуче призведуть до зростанням боргів населення. І це в той час, коли у тепловиків не буде дієвих механізмів для їх врегулювання. В результаті в українських оселях тепло може просто зникнути, бо газ ніхто не буде постачати в борг», — попередив Олександр Мазурчак.

Уряд повинен збалансувати видатки та доходи українців з тим аби забезпечити нашим громадянам достойний рівень життя. «Наш край» продовжує наполягати на тому, що для порятунку українців від зубожіння і замерзання в опалювальний сезон потрібно нарощувати видобуток вітчизняного газу. Власне блакитне паливо – це не лише порятунок від боргового зашморгу, але й посилення енергетичної незалежності й безпеки України. Це особливо актуально на фоні скорочення транзиту російського газу територією України.

Нагадаємо, що у Києві комунальне підприємство «Київтеплоенерго» анонсувало підвищення тарифів на тепло і гарячу воду на 40-45%. Зростання тарифів у Полтаві очікується на рівні 36%, у Кременчуці Полтавської області – на 53%, в Одесі – на 56%, у Старокостянтинові Хмельницької області – на 63%, у Тернополі – на 70%. Але лідером з подорожчання вартості опалення поки залишаються Чернівці – там очікується зростання на 75%.