“Уряд позбавляє українських студентів можливості навчатися вдома”, – “Наш край” вимагає змін у вищій освіті

31.08.171 2 - “Уряд позбавляє українських студентів можливості навчатися вдома”, – “Наш край” вимагає змін у вищій освіті

“Наш край” вимагає від уряду негайно розробити концепцію реформування вищої освіти, інакше українські студенти далі виїжджатимуть на навчання за кордон. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак.

Він переконаний, те, що сьогодні уряд змушує студентів 21-го століття навчатись за стандартами освіти 19-го, виштовхує їх на навчання за кордоном.

“МОН України досі працює за застарілими стандартами підготовки спеціалістів, без урахувань вимог сучасності. Це призвело до того, що сьогодні 4% українських студентів навчаються за кордоном. Йдеться про працьовиту, освічену українську молодь, яка виїхала за освітою, що відповідає сучасному розвитку економіки. Вища освіта сьогодні потребує негайного реформування”, – зазначив Олександр Мазурчак.

За його словами, окрім відсутності бачення розвитку освіти, уряд досі не розуміє потреб сучасного ринку праці.

“У країні дефіцит робочих професій – кількість закладів, які готували слюсарів, монтажників або зварювальників істотно зменшилась, а нинішній попит на цих працівників зашкалює. Натомість Міністерство освіти далі штампує тисячі юристів та економістів, які поповнюють лави безробітних”, – наголосив Олександр Мазурчак.

Він зазначив, сьогоднішні намагання уряду реформувати освіту зводяться до дрібних змін, тотальної економії та зазіхань на конституційні права громадян.

“Це добре, що після критики “Нашого краю” уряд відмовився від ідеї скоротити кількість студентів, які отримують стипендію, до 15%. Але час вже відійти від практики дрібних змін у системі освіти та економії на всьому, на чому можливо, та переходити до стратегічного планування”, – додав Олександр Мазурчак.

Партія «Наш край» вимагає підготувати концепцію реформування післяшкільної освіти з урахуванням тенденцій розвитку ринку праці.

“МОН повинно мати бачення розвитку освіти на основі реальних потреб українського суспільства та економіки на 5, 10, 15 років вперед, інакше молодь й надалі виїжджатиме на навчання за кордон”, – підсумував Олександр Мазурчак.